Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snaga C jezgra transformatora
Pronašao sam dva kompleta C trafo jezgara. Baš nemam nikakva saznanja o snazi tih jezgara.
Jezgra su spoljnih dimenzija 85x85 mm. Presek centralnog stuba je 32x28 mm. Ako imate malo
nekih "papira", zakačite mi. Kolika je očekivana snaga koja može da se izvuče iz ovih paketa?
Hvala.

Reply
Napokon da i ja mogu uskočiti i pomoći. Smile 

Evo podataka o Iskrinim C jezgrama.

Kažeš kolika se snaga izvuče, snaga za što mrežni ili izlazni trafo(push-pull ili single end)? Wink
Reply
Trebalo bi da je u pitanji jezgro CM85 znaci negde oko 160W.

"Nije sve tako crno, samo su ti oci vezane".....rece dzelat.
Reply
O, momci, eskspresni odgovor. Hvala vam, imate piće kada se sretnemo.
Mislio sam ih za Bato pojačalo, taman su po snazi za svaki kanal.

Khadgar2007, zaintrigirao si me sa ti spominjanjem izlaznih puš pulova.
Imaš li štogod o tome. Imam i neka manja jezgra. Taman sa tranzistorima
ASZ18 da izvučem desetak vati.
Reply
Branko, prema tablicama, imaš širinu f-32,5mm i debljinu paketa, (jedan), c-14,4mm, što prema Khadar tablici znači da imaš lošiju klasu lima, a, (od dve, koje Iskra pravi), i takva 4 jezgra čine celinu CM85 i mogu preneti snagu od 115VA... 
Po površini imaš nešto oko 9,36cm2 i to po meni daje oko 87,6VA snage... Smile
Reply
Kada sam rekao izlazni trafo mislio sam na lampe a ne na tranzistore. Inače znam da se ovdje malo govorilo o izlaznim trafoima za tranzistore ali osim toga nemam nikakve druge dokumentacije vezano za to. Ako hoćeš nešto za lampe mogu te uputiti na pravu osobu koja ima dokumentacije koliko hoćeš.
Reply
(06-12-2017, 07:57 AM)Bocko Wrote: Branko, prema tablicama, imaš širinu f-32,5mm i debljinu paketa, (jedan), c-14,4mm, što prema Khadar tablici znači da imaš lošiju klasu lima, a, (od dve, koje Iskra pravi), i takva 4 jezgra čine celinu CM85 i mogu preneti snagu od 115VA... 

C jezgra rade sa vecom indukcijom (cak do 1.8T) tako da ne vazi P=Sef2
"Nije sve tako crno, samo su ti oci vezane".....rece dzelat.
Reply
Da, Gosho, podatak o jezgru CM85, "a" kategorije, ("b" kategorija im je kvalitetnija), 115VA je iz njihove tabele...

(ja sam niže samo potvrdio, da su jezgra kvalitetnija od standardnih...) Smile
Reply
(06-12-2017, 07:57 AM)Bocko Wrote: Branko, prema tablicama, imaš širinu f-32,5mm i debljinu paketa, (jedan), c-14,4mm, što prema Khadar tablici znači da imaš lošiju klasu lima, a, (od dve, koje Iskra pravi), i takva 4 jezgra čine celinu CM85 i mogu preneti snagu od 115VA... 

Nije losija klasa lima nego jezgro manje povrsine a samim tim i mogucnosti manje prenesene snage.
Za a i b CM85 razlicita je sirina na crtezu oznacena kap "f".
Vece jezgro "b" ima cak i manju indukciju 1,76 vs 1,78T kod manjeg jezgra.-
U tabelama koje je @Gosha okacio ima izracunat broj navojaka/Volt za primarni i sekundarni namotaj-gubici
transformacije.-

pOz
Reply
Voleo bih da mogu da izvučem do 140 w po jezgru. to bi mi dalo lepih 50-60 w na pojačalu.
Ipak će ići klasičan torus.
Reply
Da li bi ti radio sa lampama ili germanijumaom kako si gore predlozio?
Reply
Odradio bih rado sa germanijumom nešto do 20-30 W..
Reply
U AB klasi?
Reply
Haha, probudili ste sir Olivera u meni.  Big Grin

Halo Bing, trebaju li netkome germanijumski trazistori? A cijena, pa cijena je prava sitnica.   Rolleyes
Reply
(06-12-2017, 04:46 PM)BeliNinja Wrote: U AB klasi?

jakako
Reply
Pa mozda bi mogao da izguras 20W lepih u PP varijanti.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)