Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T+A Talis TLP-10-----Pomoć
Več neko vreme pokušavam da nadjem originalni  visokotonac
ili eventualno neku kvalitetnu adekvatnu zamenu za T+A Talis TLP-10.

Reč je o ovoj zv. kutiji, made in Germany :
http://www.ebay.com/itm/T-A-Talis-TLP-10...1842536918

Dal se ovde radi o rešenju magneta sa "Fero-Fluidom" --ne znam.
Zv. kutija je teška 9Kg, i uopšte nije za zanemarivanje Smile

Visokotonac je u prekidu. ........Svaka pomoć je dobro došla !

Visokotonac izgleda ovako:

pOz

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
podseca na sb acoustics satori seriju
Reply
Kad se skine metalna zaštitna mreža onda kutija izgleda ovako:

Reply
Pozdav druze.
Jesi li mozda pokusao da otvoris, rastavis visokotonac?
Reply
(02-03-2016, 02:27 AM)Аритон Wrote: -Jesi li mozda pokusao da otvoris, rastavis visokotonac?

Priznajem da Nisam !

Ne znam da li bi to pomoglo?

Ne znam ni kako stvar stoji sa tim "Fero fluidima" ....ako se to uopste tako zove ?

Jel treba tu nešto da iscuri ? [Image: huh.gif]
Reply
Nabaci sliku sa strane magneta, da se vide stopice gdje se visokotonac prikljucuje. Takvog nisam imao prilike
uzivo vidjeti. Preko 90% prekida zvucnika, koji nisu izlozeni maltretiranju muzicara bude na mjestu spoja
kalema i pletenice do stopice. Visokotonac ima tanku zicu na kalemu, kratak hod kalema, i ima ih bez
pletenice do stopice sa po membrani nastampanim vodovima.
Bez skidanja te zastite koju drze tri imbusa ne moze se vidjeti niti provjeriti stanje.-

pOz
Reply
(02-03-2016, 12:36 PM)emiSAr Wrote: Nabaci sliku.....da se vide stopice gdje se visokotonac prikljucuje.....Preko 90% prekida zvucnika,....bude na mjestu spoja kalema i pletenice do stopice.
Uslikao, imbuse odšrafio, ali nisam bliži rešenju.

Đabe imbuse skidam kada je sve zaliveno.

Jedino da na silu odvalim crni prednji deo sa membranom,
al se bojim napraviću više štete nego koristi.

Evo priključaka, ne vide se vodovi do namotaja, sve je zaliveno :

Reply
Uf, al ga zalijepise. Imbusi drze samo dok se ne sasusi ljepilo - masa kojom je sve zaliveno, poslije sluze za "ukras".
Dok zvucnik ne bih okrenuo u rukama, nista pametno ne mogu predloziti.-
Mozda @zvu ako "natrci" mozda bude nesto znao.-

pOz
Reply
Ne boj se nece fero fluid da iscuri.
Vrati te imbuse na svoje mesto, naoruzaj se strpljenjem i polako skalpelom zaseci izmenju prednje ploce i lepka u krug i pazi da ti skalpel ne proleti ka centru.
Ili odseci malo parce tog lepka pa probaj sa nitrom negde van visokotonca da vidis da li ce ga omeksati.

Ps
Nemoj na silu da cupas prednju plocu. Moze da se desi da postoji izmedju prednje i magneta jos jedna plocica.
Reply
Ima oznake nalik Vifa XT25 familiji ring radijatora, mada membrana iz ovog ugla ne nalikuje preterano... mozda je iz njihove kujne izaslo... Vifa - Tymphany

Vidi da l' ti ovo nesto pomaze http://bbs.zol.com.cn/diybbs/d34439_11132.html
Reply
Ferofluid nemoze da iscuri posto ga magnet drzi blizu sebe, ali moze da se razmaze mlao prilikom remonta ali to nije strasno posto se uvek vrati na svoje mesto, ako imas duvaljku za lemljenje mozes polako da odgrevas taj crni lepak i bez problema da skines prednju plocu ,moze i sa fenom za vreli vazduh ali je malo rizicnije moras da imas ostru i osetnu ruku da se nebi pokrivila prednja ploca Smile ...
Reply
(02-03-2016, 10:35 PM)Dragan83 Wrote: mozes polako da odgrevas taj crni lepak i bez problema da skines prednju plocu 

Dragane,
Jesi li imao prilike da "otvaraš" ovakav neki sličan visokotonac?

Ne znam odakle mi to da ima tu ferofluida ?!.....valjda sam negde na net-u to pročitao.
Možda i nema tog fluida.

Generalno:
-Kako se uopšte zna "na prvi pogled" da je neki zvučnik sa ferofluidom ?

pOz
Reply
Na prvi pogled ne može da se zna. Može da se zna kad se otvori ili po impedansnom odzivu. Kod kalotnih visokotonaca sa ferofluidom impedansna kriva ima drugačiji oblik. Obično je manji impedansni pik, niža Fs nego bez ferofluida i sam pik je manje uizražen tj. više podseća na brdašce nego na šiljak.

Ovo je opaka generalizacija jer mnogo stvari može da utiče ali takvo je i pitanje.

https://www.youtube.com/watch?v=PvtUt02zVAs
Reply
(02-05-2016, 04:01 AM)Robert63 Wrote:
(02-03-2016, 10:35 PM)Dragan83 Wrote: mozes polako da odgrevas taj crni lepak i bez problema da skines prednju plocu 

Dragane,
Jesi li imao prilike da "otvaraš" ovakav neki sličan visokotonac?

Ne znam odakle mi to da ima tu ferofluida ?!.....valjda sam negde na net-u to pročitao.
Možda i nema tog fluida.

Generalno:
-Kako se uopšte zna "na prvi pogled" da je neki zvučnik sa ferofluidom ?

pOz

Imao sam prilike da otvaram slicne njima, u par slucajeva se desavalo ako imas srece da izgori samo lak zica koja ide u produzetku kalema do kontakta ili pletenice, sto se tice ferofluida sto kaze Zvu odokativno se nemoze znati dok se neotvori i pogleda unutra ili eventualno ako u nekoj specifikaciji ima napisano.

Sto se tice otvaranja ako nepomaze vreli vazduh onda mora da se skalperom skine sto veci deo tog lepka i da se polako nanosi nitrorazredjivac a moze i da se skalper kvasi razredjivacom i polako da se zaseca taj lepak bar ja tako radim, e sad neznam koja je vrsta lepka, reci ces mi dal je lepak elastican ili je krut , a ako je lepak na bazi silikona sto je retko onda umesto razredjivaca ide eksencija...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)