Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100W sa samo dva tranzistora
Da, 2 tranformatora, kako bese, "dual mono" Smile

Za AX11 sam pravio i plocicu, planirana je sa bd243c/244c (takodje na hladnjaku) i 5200/1943, ali je nikad nisam izlemio... Nazalost, kupio sam na aliju gadne fake-ove, ali odlicno rade kao petarde! (na otprilike 300mA) samo sto umeju i da se zapale, isto kao i jedna serija IRF3205! Strasno.

A pronasao sam u fiokici davno zaboravljene 2N3773, pa posto su generacijski tu, da njih i napakujem!

Mogucnost da se "nabilduje" TDA2030 na ovaj nacin mi i dalje zanimljiva, ali nesto gledam, mozda bi u koreanca najbolje leglo BX100!?
Kada sam napravio prvo pojacalo, istovremeno sam naucio i kako premotati zvucnik...

Reply
pogledaj koliki Uce napon trpi 2N3773,izlazi po sećanju na maksimum (2x47=94V) napajanja a to nije ni dobro ni poželjno. usput,BX100 je b klasa što je ok za razglas ali ne toliko i za kućno slušanje. pojačala tda2030+bipolarni su poznata po nesigurnosti - to su razlozi što predlažem FX9. nisam pravio ali ih masa ljudi sa diyaudio.com hvali,a tebi bi ovde baš leglo. takođe,delove možeš nabaviti kod nas po pristojnim cenama i pouzdane (uPrinc i Kelco).
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)