Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laboratorijski ispravljač sa PIC-om i LCD displejom
<p>Evo jednog zanimljivog ispravljaca sa PIC16F628 i 12 bit AD konverterom MCP3202. Vrlo je jednostavan za izradu. To sam dobio od jednog prijatelja rusa,dao mi je i program koji sam malo prepravio za sopstvene potrebe.</p>
<p>?</p>

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
<p>Mozda ovaj projekat nije smesten na pravom mestu,ako administratori misle isto neka ga prebace na drugo mesto.</p>
<p>Nacrtao sam i plocicu.</p>
<p>Ovo mi je prvi put da radim foto postupkom i mogu Vam reci da nemam nameru da se vracam na toner transfer&nbsp; Smile</p>

Reply
<p>Evo kako izgleda prikaz na displeju:</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>A jel mozes da postavis nacrtanu plocicu ovde?</p>
Reply
jesi radio sa paus papirom ili folijom, koja je sijalica?
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="acavplana" data-cid="18268" data-time="1389964221">
<div>
<p>Mozda ovaj projekat nije smesten na pravom mestu,ako administratori misle isto neka ga prebace na drugo mesto.</p>
<p>Nacrtao sam i plocicu.</p>
<p>Ovo mi je prvi put da radim foto postupkom i mogu Vam reci da nemam nameru da se vracam na toner transfer&nbsp; Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>sam si oslojavao ili si kupio oslojenu?</p>
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<p>Mogu,postavicu plocicu malo kasnije. Odstampao sam na pausu,na nekom starom HP stampacu. Sijalica tj dve neonke od po 36W zavrsavaju posao. Osvetljavanje je trajalo 35 minuta. Udaljenost neonki od plocice je 8 cm. Postavljene su dve neonke paralelno na udaljenosti osa 10 cm. Vitroplast je kupljen oslojen. Ja sam odusevljen rezultatom!&nbsp;</p>
Reply
<p>Razvijac je kupljen u ITC-u,malo pakovanje u kesici. Rastvara se sa 1 litar vode. Razvijanje traje 15 minuta. Na kraju razvijanja plocicu prebrisati (nezno!) vatom dok je plocica u razvijacu. Znaci pinceta parce vate i polako i nezno prelaziti preko stampe,da bi se skinuli preostali rastvoreni delovi laka. Posle toga plocicu DOBRO oprati u vodi i sledi nagrizanje. Nemam sada vremena,ali za neki dan cu odstampati paus sa linijama sirine ispod 0,5mm i probati da uradim plocicu kao test. Verujte mi plocica izgleda kao da je uradjena u nekoj fabrici.</p>
Reply
jesi eksperimentisao sa vremenom za osvjetljavanjem ? 35min da nije previse a tako jake sijalice!
Reply
<p>Recimo 20 minuta je bilo premalo. Nije problem u jacini sijalice nego u kolicini ultra-ljubicastog zracenja. Sa ove dve neonke 35 minuta nije dugo.</p>
Reply
<p>Ko se bude prvi javio a hoce da pravi ovaj ispravljac dobija od mene na poklon jednu plocicu</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>Ja zelin da pravim ovo napajanje, jer nemam nijedno labaratorisko a zna se koliko ovao nesto treba</p>
Reply
<p>Onda mi se javi na PP da mi ostavis podatke.</p>
Reply
<p>Ispravljac ima samo kontrolu napona a ne i struje?</p>
Reply
<p>Ima meni koji se bira tasterom i enkoderom se vrsi promena vrednosti. Ima podesavanje napona i struje (limita).</p>
<p>Evo i nekih slika:</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>Plocica je nacrtana "na brzinu". Moze da bude problem oko nabavke MCP3202 kola, ja sam nabavio samo jedno u Comet-u,nisu imali vise, kazu da ce uskoro da imaju na lageru. Merenje napona i struje je vrlo precizno. Ovo je moglo da se uradi i bez eksternog AD konvertora (MCP), ali poenta je u tome sto se koristi veoma rasprostranjeni (sada vec zastareli) PIC16F628 koji nema interni AD konverter nego MCP komunicira sa PIC-om preko SPI komunikacije.</p>
<p>Uradjeno i testirano.</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>A ova slika je zbog toga da bih se pohvalio da sam poceo i ja da koristim SMD komponente,za promenu&nbsp; Smile&nbsp;znam da ce neki clanovi foruma to podrzati.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>Jednim udarcem dvije muve.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ispravljač je odličan. Savremene tehnologije ulaze i u dosta jednostavne konstrukcije.</p>
<p>Fotopostupak. E to me posebno raduje. Konstatacija ti je vrh. Nema više povratka na toner transfer.</p>
<p>Imao si sreću da si na samom početku "ubo" pa se nijesi obeshrabrio. Moraš zamijeniti izvor</p>
<p>svetlosti. Mnogo je 36 minuta osvetljavanja. Za to vrijeme treba da je pločica kompletno završena.</p>
<p>Borov recept &nbsp;za osvetljavanje je odličan. Njegove dvije sijalice BLB od 8W koštaju kao i tvoje</p>
<p>dvije neonke.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Čestitam na obe stvari.&nbsp;</p>
Reply
Ja sa stednom od 9w drzim 10minuta Smile
Reply
<p>Ja koristim te neonke zbog toga sto u radionici imam 4 armature sa po 2 neonke, dakle 8 neonki koje sluze za osvetljenje radionice. Napravio sam nosac koji stavim ispod jedne armature i tako osvetljavam. Vreme osvetljavanja jeste dugo,ali za to vreme uvek ima nesto drugo da se radi&nbsp; Smile&nbsp;. Slazem se da ima znatno brzih i boljih resenja, ovo je za sada ovako.</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)