Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EAGLE PCB Design Software - Pitanja i Odgovori
Mislim da prelazak na drugi program je stvar navike..evo ja sam davno još instalirao CircuitStudio v1.5...program je oku ugodan za rad, jednostavniji je od EAGLE i brže se sve radi, a ima i import projekt filova sa drugih PCB programa..no ono na što sam navikao je EAGLE jer u njemu više manje znam osnove pa mi odmah ide kod routiranja i premještanja sama ruka...ono kako se kaže "ruka sama crta a mozak ništa nemisli" i pločice se same crtaju od sebe.

Želio bi se prebaciti na CircuitStudio ali kod njega mi "nedostaju" stvari kod schematic editora koje EAGLE ima, zatim kreiranje footprinteva je jednostavno i imas i simulator unutra 3D i još PCB i SCH footprint..svidja mi se kako su odradili da sa lijeve strane samo klikas po filovima i prebacuje se editor sam, no kod routiranja nisam navikao na "logiku" CircuitStudio i onda tu stanem jer inspiracije nema i tako to..no da ne duljim dalje...svaki program je odličan na koji se navikneš i to je to.

KiCAD je odličan program ali po meni previše kompliciran i čak mogu reći i kompliciraniji od EAGLE..jer dok u schematicu napraviš promjene moras ići u PCB editor i onda load netlist..pa nemaš povezano tijesno kao kod EAGLE SCH<=>PCB...pa onda kreiranje footprinteva mi treba više vremena u KiCADu nego u EAGLE i tako to ima još dosta toga..ali kažem sve zavisi na što se ko navikne..za jedne je dobar i Sprint-Layout(iako nema DRC tj provjeru dali je sve povezano po shemi), nekima Protel, Allegro, Cadence, KiCad itd...stvar navike Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: EAGLE PCB Design Software - Pitanja i Odgovori - by ronovar - 11-17-2020, 09:57 AM
RE: Sve i svašta - by euronymous - 02-12-2015, 11:08 PM
RE: Sve i svašta - by dejansd - 02-12-2015, 11:57 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 02-13-2015, 12:08 AM
RE: Sve i svašta - by euronymous - 02-13-2015, 12:17 AM
RE: Sve i svašta - by npejcic - 02-13-2015, 08:38 AM
RE: Sve i svašta - by Ubledeli - 02-13-2015, 09:27 AM
RE: Sve i svašta - by npejcic - 02-13-2015, 09:35 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)