Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TideSDK - Razvoj desktop aplikacija sa HTML5/CSS3/JS/PHP/Rubby
#7
Jos jedna vrlo interesantna stvar ovde je ova hibridna integracija HTML i PHP.
Konkretno u HTML/JS na dogadjaje poput "onclick" ili "onchange" moze se pozvati direktno PHP definisana funkcija, nemamo klasican server request/response (naravno postoji i to kao opcija) sto drasticno ubrzava izvsavanje programa i pruza "bezbolnu" integraciju izmedju JS i PHP, tacnije mozes iz PHP da manipulises HTML elementima (pozicija, boja, velicina itd) ili obrnuto da iz HTML/JS direktno pozoves PHP funkciju.

Evo za jedno vece sta sam ja napravio, boza, redjas HTML kontrole i kacis iza PHP funkcije …
Ovaj crveni pravougaonik je jednostavni HTML slajder, kako misem vucem preko njega tako se izracunava sva ta tu neka matematika i salje rezultat ka MCU.
Odziv je prilicno fin, dobio sam oko 50-70 "osvezavanja" u sekundi!
Jos to moze da se optimizuje i ubrza ali mi je bilo bitno da koncept radi.



PS: Za sad sam uspeo preko fopen/fwrite samo da saljem podatke ka MCU ne i da iscitavam ali docice i to na red …

PS2: Jos uvek je u Beta fazi ovaj TideSDK i uskoro se ocekuje neka final/stabilna verzija. Ima trenutno malo problema sa "curenjem memorije" (memory leaks) pa hoce ako se ne odradi dobro (garbage colector) da "pojede" svu memoriju i krashuje aplikaciju. Dakle kada ti ne treba vise neka varijabla ili si zavrsio sa njenom upotrebom treba uraditi unset($neka_var) jer se PHP stalno vrti u pozadini i curenje memorije se tokom vremena akumulira ne kao web-server klasika request/response gde se svaki put ispocetka sve desava i "ublazuju" potencialni problemi sa curenjem memorije.
Reply


Messages In This Thread
RE: TideSDK - Razvoj desktop aplikacija sa HTML5/CSS3/JS/PHP/Rubby - by mikikg - 11-23-2014, 04:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)