Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TideSDK - Razvoj desktop aplikacija sa HTML5/CSS3/JS/PHP/Rubby
#5
Jeste WEB okruzenje u pitanju ali za desktop aplikacije koje voze browser (FireFox, Chrome itd), u pitanju je APP za jednu od ove tri spomenute platforme za desktop racunare sa 2,4,8 jezgra CPU.

Ti na malom kontroleru koji si spomenuo vozis svoj software i imas komunikacionu liniju preko koje pricas sa njim a na svom PC racunaru imas ovu APP koja predstavlja front-end te sprave i npr umesto da si stavio tamo fizicki gumb na I/O linije ti mozes napraviti HTML slajder kontrolu sa kojom upravljas nekim parametrom u MCU.

Ne moze raditi ova APP na tako malim MCU, nije ni predvidjeno, ona samo pruza da na nasim PC racunarima napravimo portabilnu aplikaciju za razne primene (nevezano za MCU i ostalo) ali posto se ovde bavimo i elektronikom onda u smislu nekakvog povezivanja ili industriske vizuelizacije i slicnih primena, mogucosnosti su prakticno neogranicene.

Moj primer sa PIC+Si je vrlo zanimljiv jer ja mom kontroleru trebam da posaljem 8 nekakvih bajtova ali da bih dosao do njih moram krsh matematike da odradim (hiljade iteracija) i onda dolazimo do tacke gde nema smisla maltretirati kontroler za tako zahtevne operacije kada to moze da uradi nas PC u delicu sekunde (u Browseru) a ka MCU samo se posalje tih "izracunatih" 8 bajtova i on svira na izracunatoj freq.
Na ovaj nacin sam prebacio deo velikog tereta na PC racunar a MCU ostavio da radi svoj posao.

Sledeci primer je neki data collection sa grafikonima gde moze da se prate naponi, temperature tj "metri" generalno i da to vizualizujes u grafickom maniru u svojoj APP ili da dvosmerno utices na rad u smislu saljem ti X skalu kao podataka a MCU vrati napon i kao rezultat dobijes sweep ili nekakvu vektorsku analizu.
Na ovaj nacin si prebacio posao sa MCU na PC i ostavio samo MCU da komunicira sa HW a ti se analizom i opcionim upravljanjem bavis na PC racunaru.
Reply


Messages In This Thread
RE: TideSDK - Razvoj desktop aplikacija sa HTML5/CSS3/JS/PHP/Rubby - by mikikg - 11-22-2014, 11:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)