Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ometanje HF radio signala na zvucnike...
#9
@mikikg
Vazi druze objavicu cim stignem, nije nista specijalno ali napisacu sve o tome, ono sto mogu da kazem a prijatno me je iznenadilo jeste to da je fantasticno kako idu male snage reda 4-5w na ovoj anteni pogotovo na 80m. Ja planiram da radim sa 10W, sa tom snagom sam dobijao raporte od 59 +10dB do 20dB zavisno od propagacije dobro taj signal mozda nije realan ali uredjaji "pokazuju" i stice se utisak kao da idem sa nekoliko puta vecom snagom, slabije je islo kod mene na dipolu koji nema tjuner iako je SWR doteran na dipolu. Mana jeste sto za sada tu nisu step motori kada budu to ce biti ono "pravo", mada i ovako sa analizatorom ne treba puno vremena nastelovati.


@zare
Pa da tv jeste na kablovskoj, i te kako mi je poznato da se mogu javiti razne smetnje pogotovo ko koristi PC sa tv karticom, razlika potencijala izmedju kablovske mreze i mog kucnog uzemljenja je poprilicna, zato su pozeljni galvanski separatori koji fizicki razdvoje vodove tako nesto cu da nabavim i stavim kod nje za svaki slucaj. Sto se tice trafostanice imam srecu da je struja u mojoj zgradi uvedena podzemno oko 80-100cm su kablovi pod zemljom, takodje i telefonski kablovi su pod zemljom na nekih 70cm te i tu nemam problema.

@emisar
Ok druze hvala. Ma imam saglasnost prvo cu to uraditi na jednim mojim zvucnicima koji su jako slicni ali ih ne koristim, pa cu odneti dole a potom i na tom njenom pa neka ima oba. Lagano samo da dobijem vremena posto do nove godine cu imati jako jako malo vremena ali nacicu malo vremena da to odradim...


Hvala svima
Reply


Messages In This Thread
RE: Ometanje HF radio signala na zvucnike... - by Omegakg - 11-11-2014, 06:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)