Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC based jednostavni generatori funkcija
Poštovane dame (ako ih ima) i gospodo, prilično dugo se nisam bavio forumom, zbog raznih višom silom indukovanih obaveza i situacija raznog stepena bedastoće (dve selidbe, dva posla, porodične obaveze itd...). U svakom slučaju, forumu, i vama, dobri ljudi ostao sam dužan odgovore na dva prozivanja od strane Macole, prvi u vezi sa HHO generatorima gde sam pre nesto manje od godinu dana započeo izvesno pisanije koje ću završiti ovih dana, i drugi u vezi sa analognim generatorom funkcija.
Pre nego što nastavim sa pisanjem, shemama i ostalim delatnostima, voleo bih samo da mi moderator razjasni da li ima smisla da ovde nastavljam na tu temu, ili pak da otvorim novu temu, obzirom da je ime ove teme *IC based jednostavni generatori funkcija*, a dva generatora čije ću dati šeme i pcb, nisu sa monolitnim čipovima već koriste op-ampove (jesu IC) ali i određeni broj diskretnih poluprovodnika (tranzistora,, fetova, dioda...)
Odmah da kažem da su u pitanju dve mašine obe opsega rada 0,05Hz-500kHz (1:100 unutar svakog opsega) i generišu trougao, sinus i četvrtku. Prva o kojoj ću pisati jeste amaterska verzija koju sam pre nekog vremena konstruisao za dragog prijatelja radioamatera YU1NGL (dr. Dejan Momirov), dok je druga nastala tokom leta 2016. god. kada se na nekim terenskim poslovima sa kolegom pojavila potreba za prenosnim generatorom funkcije koji će moći da stane u preostalo prostora u koferu sa opremom, a ispunjavaće minimum zahteva za profesionalni instrument, a to je 0,05Hz-500kHz frekventni opseg (odnos promene 1:100 po opsegu), duty-cycle promenljiv od 10-90% bez promene periode, kontrola gain-a, stepenasta kontrola izlazne atenuacije i ugrađeni sweep generator sa mogućnošću linearne ili logaritamske promene.
Reply


Messages In This Thread
RE: IC based jednostavni generatori funkcija - by Papak - 02-13-2017, 02:56 AM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 01-30-2014, 05:54 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 02-03-2014, 12:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)