Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC based jednostavni generatori funkcija
Obe serije DS1xxx i DS2xxx su odlicne za digitalije (naravno i NF), DS2 je malkice bolja za RF.
Ali kao sto spomenuh, obe serije imaju jako los X/Y mode.
Recimo, ja imam ovaj Tek-ov SA, posebno je OSC a posebno SA i kada prikljucim SA modul na Rigola to u poredjenu sa ovim malcem osciloskopom izgleda smesno i tuzno, na ivici upotrebljivosti a Tek je tricavih 10MHz OSC Smile
Ovaj mali Type 323 je fin osciloskopcic ali mi lagano "posustaje", mnogo je mator, problemi sa kontaktima i slicno pa gledam kako to da uvezem sa Rigol ali slaba vajda od toga. Moracu ili ovag malca da restauriram ili da pazarim neki drugi analogni OSC.
Inace SA (FFT) na Rigolu je onako, nisam ni time zadovoljan, losa dinamika, upotrebljivo je negde oko 40dB. Ovaj 40 godina mator Tek-ov modul ima dinamiku od 60dB, mnogo je ozbiljnije (osetljivije) napravljen, komplet keramickih filtera za BW ...
Na Rigolu kada pustim neki signal pa radim FFT, npr pustim ga iz ozbiljnog RF generatora za koji znam da daje veoma cist sinus, mucak, nacrtaju mi se harmonici na -40dBc. Ne moze mucenik to da skonta, nema dovoljno bitova za dinamiku, tako da sve ima svoje, analogni svoje cake a digitalni svoje.

https://www.youtube.com/watch?v=qzRzGF7Ksd0
Reply


Messages In This Thread
RE: IC based jednostavni generatori funkcija - by mikikg - 09-05-2015, 12:10 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 01-30-2014, 05:54 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 02-03-2014, 12:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)