Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC based jednostavni generatori funkcija
#69
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="20061" data-time="1391535662">
<div>
<p>Cisto informativo, kakva je situacija sa amplitudom? Koliko precizno moze da je odrzava u opsegu? Da li ima nekim merenja/rezultata po tom pitanju?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Nisam siguran da moji instrumenti mogu dobro da pokažu takve stvari ali je čovek sa drugog foruma, koji ga je radio, zapazio da se frekvencija malo menja sa amplitudom kod nižih izlaznih nivoa. On kaže da je na višim nivoima stabilna. Evo šta on kaže:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><em><span style="font-family:'times new roman';"><span style="font-size:12pt;">Napravio sam generator funkcija po semi dr Bore Jagodica. Ima neke bubice koje me nerviraju pa me zanima dal' je neko jos pravio ovaj uredjaj i dal' je imao slicnih problema? Prvi problem je oblik signala: sinusoida ima neke spajkove na ekstremima (sa kojima bi jos moglo da se zivi) a cetvrtka je veoma losa na nizim frekvencijama. Drugi problem je sto podesavanje amplitude ima uticaj na frekvenciju. Ispod oko 2.5V, kako smanjujem amplitudu smanjuje se i frekvencija, i dolazi do manjeg izoblicenja signala. Iznad 2.5V je sve OK. Jedino odstupanje u odnosu na semu je upotreba LM13700 umesto LM13600 koji nisam uspeo da nadjem.</span></span></em></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><span style="font-family:'times new roman';"><span style="font-size:12pt;">Gosha kaže da je spajk na sinusu prisutan i kod njegovog generatora sa XR2206! Taj spajk verovatno ulazi u ukupno izobličenje sinusa. Nema razloga za brigu, pogotovu kod ovako jednostavnog i jeftinog uređaja. </span></span>Četvrtka ima nagib kod niskih frekvencija. To je bio predmet komentara vezanih za Elliottovo P3A pojačalo ali ja sad vidim da taj nagib ne mora da bude samo vezan za rad pojačala, uzrok može da bude i generator.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Naštelovani opsezi kod mog generatora su mereni na nivou 0,6V.<br>
&nbsp;</p>
Reply


Messages In This Thread
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 01-30-2014, 05:54 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by TDA - 02-03-2014, 12:12 PM
IC based jednostavni generatori funkcija - by ivanlukic - 02-05-2014, 06:48 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)