Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vector Network Analyzer - VNA sa AD8302
#11
Prvo bez persiranja Smile Nema potrebe za tim ...

Sto se tice kontrolera, generalno oko ovog DDS modula ne vidim neki problem, moze to da se prikljuci na bilo koji kontroler.
Imam i radni prototip (vidi sliku gore) tako da je tu manje vise cista situacija.
Mene tu vise interesuju neke prakticne stvari, pre svega cena, jednostavnost implementacije i na kraju perfomance kontrolera.
Podji samo od toga da sutra kada napravimo ovu spravu sta sve neki graditelj mora da uradi i nabavi da bi sklopio tu spravu.
Takodje treba imati u vidu da se tu ostavi prostora (u firmware) za neku buducu nadogradnju.

STM32 Discovery F3 (Cortex M4 jezgro, DSP, FPU, 94 DMIPS) kosta oko 16$. Za te pare ja nisam nasao snazniji kontroler-plocicu na trzistu i npr ne isplati ni da kupis neki klot prazan PIC a kamoli ceo sklopljen modul! Arduino je u tom smislu veoma skup naspram raspolozivih perfomansi.
F3 ima mega brz 12bit A/D oko 4MSPS i u nekim testovima koje sam radio taj A/D radi fenomenalno. Uz oversampling od recimo citavih 256x mogli bi da izvucemo oko 16bita rezolucije (to je preko 90dB dinamike) sto je vise nego dovoljno za ovaj nas slucaj sa AD8302 jer on ima detektor od max 60dB dinamike.

Ono gde ce mi stvarno trebati pomoc je deo na PC-u. E tu ce biti glavna bitka Smile
Moja ideja je da naravno program bude cros-platform, tj da radi na svim OS-ovima i jedino za sad neko prihvatljivo resenje je da se program pise u Java ili eventualno u C#.
Mozda ima i neki univerzalni frejmwork za cross-platform progamiranje posto je to u poslednje vreme vrlo popularno (recimo za mobilne telefone postoji PhoneGap).
Cak recimo ako izaberemo dobar kontroler (razmisljao sam i o Raspberry Pi) da na njemu SVE onda odradimo, upravljanje, merenje, analizu i crtanje podataka a da se recimo rezultati mogu prikazivati na spoljasnji prikljucen monitor preko HDMI ili cak da bude u vidu web servisa i da se gleda kroz LAN / WiFi mrezu.

To su neke opcije o kojima treba razmisliti. Treba prvo to definisati, nece programiranje skorije ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Vector Network Analyzer - VNA sa AD8302 - by mikikg - 08-14-2014, 09:09 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)