Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Pola života provedoh kod brata i nekoliko prijatelja koji su odlični automehaničari i sa kojima se družim decenijama oko trka i ostalog i imao sam prilike da vidim kako izgleda upresovan aluminijumski špon na sedištu ventila, par dana po ugradnji TNG, srećom primećen pri proveri kompresije dok još sedište nije progorelo.

Ventil taj špon tako lepo prikuje za sedište ventila da se ne može ni šaberom skinuti, a taman otvori malecki zazor, kao stvoren za progorevanje. Ne progori odmah, već posle mesec, godinu...

Prvo, najbolje je skinuti usisnu granu, bušiti pa super pažljivo očistiti.
Ako se to ne može, onda se usisna grana buši ODOZDO, iz kanala, uz obaveznu upotrebu veoma snažnog usisivača tokom bušenja, vrlo oštrom burgijom i polako da pri izlazu ne odnese ni trunku unutra.

Na žalost, to će uraditi možda neko poput Zokija Rza ili par sličnih ljudi, koji imaju jaku odgovornost za ono što urade i osećaju sramotu ako nešto pođe po zlu...

--------------------------------------------------------

Menjao sponu kod jednog mehaničara u B.Bašti, posle dva sata vidim da mi je probušio crevo za vodu u blizini te spone, jer imam davač na ekspanzionom sudu koji vidi manjak od 200mL.
Nešto sam žurio pa se nisam vratio nazad da mu se naj* majaka, jer sam odmakao već preko 100km, a kad sam se vratio sa puta, bilo je besmisleno da se žalim jer je mogao reći da sam crevo u međuvremenu negde nabušio...

Posle par meseci menjam ulje i filter u Kragujevcu i to kod poznanika, sutra manjak tečnosti u ekspanzionoj jbt!
Pogledam, bocnuo nečim donje crevo na hladnjaku, pored filtra za ulje.

Opet sam odatle direktno otišao na put od 300km i usput morao da zamenim crevo pre nego što napravi štetu i nije imalo smisla da posle par dana odem kod tog majstora i da mu se naj* majaka.

Međutim, opet ću otići kod njega da uradim nešto oko trapova i reći ću mu da ako mi procuri tečnost u roku od 24h posle njegove intervencije, izbušiću i creva i gume na njegovom autu i to kao goblen, a možda i šoferšajbnu!

Jbt! Izgleda da im je postala fora da bockaju creva za vodu i to međugradska fora!

Srećom imam davač na ekspanzionom pa primetim koliko sutradan (jer naprave malu rupicu) pa ne mogu da mi ubiju motor.

Ko nema dojavu nivoa, naj*bao je, jer videće tek kad motor pregreje, a onda je već kasno i taj majstor ili neki drugi će raditi glavu zaptivače, karike...

Majku im božju, imperijalističku! - što bi rekao Jože bravar
Kao da su se međusobno dogovorili da buše male rupice na crevima za rashladnu tečnost! (a možda i jesu)

Posle posete automehaničaru, ma iz kog razloga ona bila, obavezno parkirajte na suvom i glatkom mestu i sutra pogledajte da li je nešto kapalo, a ako krenete na put onda ponesite balonče od 5L vode i proveravajte tečnost uz put...

Meni je već ukupno treći slučaj bušenja creva, za dve godine i to zbog zamene: pločica, spone i ulja.

Kad budem jednom poludeo, napraviću kod jednog od takvih takvo sr*nje da će me doživotno zapamtiti i lepiće dodatnom trakom oko novih creva! Kad me vidi na kapiji nosiće onu srebrnu traku za sanaciju creva, u znak dobrodošlice!

Majku im pokvarenu!!!

Počinjem da gajim sumnju da li uopšte zamene ulje kad im se kaže?
Moraću opet da počnem da radim sam svoj auto, jer su mi provereni momci već prestari da im se obratim...
Ovaj narod je otišao u 3 lepe PM! Ne zna se ko je pokvareniji od koga!

P.S.

U sva tri slučaja su izbušena nova creva i to malim tankim šrafcigerom, što se lepo vidi kad pažljivo pregledam crevo.
Pojava tih bušenja je alarmantna i zato je ovde pričam.
Moguće je da su mnogi olakšani za par stotina evropejaca zahvaljujući toj fori i potom dobili vrlo degradiran motor sa jako kraćim vekom...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 10-28-2019, 09:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 62 Guest(s)