Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(10-28-2019, 08:32 PM)veselinovic Wrote: Malo sporije detonira od benzina i na 12 000 okretaja moze se desiti da gorenje nije zavrseno prije otvaranja izduvnog ventila.

Ta pojava nešto sporijeg sagorevanja mi je poznata i sa 5000 obrtaja. Naime, pošto je blago obogaćen gorivom, posle preticanja sa 5000 obrtaja i oduzimanja gasa, nakupi se malo gasa u zadnjem loncu, po narednom dodavanju gasa, kad mu stigne dosta vazduha, eksplozija u izduvnom loncu.

Još kad sam ga kupio, fino sam promenio lonac, koji je se pocepao unutra već kod prve žešće vožnje.
Potom sam ukapirao da ne treba da menjam zadnji lonac, jer mi se ne isplati i ostavio sam ga tako da bude šupalj i da galami malo više (navikne se na to :-).

Efekat je jako interesantan noću jer kad pretičem žešće pa moram da oduzmem gas, potom da ga dodam, iz auspuha bljune plamen od pola metra i bude mi simpatično kad onaj iza mene počne da se odmiče za svaki slučaj :-)

Misli čovek da je bolje da samo ja eksplodiram pa mi se više ne lepi za leđa :-)
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 10-28-2019, 08:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 45 Guest(s)