Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(10-27-2019, 11:55 PM)Khadgar2007 Wrote: Ja mazdu 3 ne vozim na plin već na benzin. Nisam niti razmišljao o ugradnji jer ne znam kako to utječe na dugovječnost motora koji je ugrađen....

Ovo je jedna VELIKA zabluda... TNG ne steti motoru ukoliko je adekvatno ugradjen i podesen, cak stavise on produzuje vek motoru... nema garezi koja je nalepljena na ventilima, klipovima i ostalim delovima, ulje je pri zameni cistije nego da se vozi na benzin... automatski je manje i habanje...

Moj auto se vozi 10 godina na TNG, prve 3 godine kod prethodnog vlasnika i sa pogresnim plinom (umesto sekventa ugradili su obican sa ruzom i tom prilikom mi je 2 puta eksplodirao filter vazduha). Tada je moglo da dodje do problema i sa sagorevanjem ventila i sa eksplozijom ususne grane ali za to ne bi bio kriv TNG vec majstor koji je ugradio nesto sto nije predvidjeno za taj motor. Kada sam ga preradio na sekvent nikakav problem nisam imao. Auto niti trosi ulje, niti lupa kada radi, sasvim korektno stanje za punoletan auto (18 godina star).

Desava se da majstor ne podesi kako treba smesu pa sprzi ventile, takodje se desava da se ugradi u auto u koji nije preporucljiva ugradnja i da se isto to desi, ili da se nestrucno ugradi pa da se napravi problem, ali to nije problem TNG-a - to je problem majstora...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by pakonja - 10-28-2019, 12:15 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 51 Guest(s)