Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
@Khadgar2007, slicne muke nas muce... Smile 

Pokusacu da budem sto kraci ako je ikako moguce, krenucu sa dilemom Benzin/Dizel/TNG... Trenutno vozim Astru G 2001 1.8 benzin sa ugradjenim TNG. Potrosnja TNG-a mi je skoro sta kao i potrosnja benzina, znaci u gradu oko 10l (sve zavisi od stila voznje, moze 1l gore-dole).  Sto bi ugrubo bilo receno upola jeftinija voznja na TNG nego na benzin. Posto sam auto kupio sa plinom koji nije predvidjen za ovaj motor i posto mi je dva puta u roku od mesec dana eksplodirao filter vazduha (ususna grana je srecom prezivela), ja sam vozio auto na benzin - suze su mi curele kada sam isao na pumpu da tocim... Smile Znaci sto se mene tice TNG je zakon.

E, posto gledam auto u koji mogu TNG da ubacim, VW grupacija (koja mi je bila ciljna grupa) prakticno ispada iz price jer su TSI i TFSI motori malo specificni oko ugradnje plina jer imaju direktno ubrizgavanje u cilindar kao dizeli, a ne preko usisnog ventila kao raniji modeli, i tu kada se ugradi plin auto trosi na 10l plina 1l benzina (da se ne bi zeznule benzinske dizne). Tako da se onda postavlja pitanje isplativosti. Onaj ko puno prelazi njemu bi se verovatno isplatilo, ali meni sa 15-20k godisnje se ne bi bas puno isplatilo. Tako da sam sada u potrazi za nekim benzincom koji nema ovo direktno ubrizgavanje j na koji mogu da ugradim plin a da nije stariji od 2010 godista - a koji je to auto  - ne znam Smile

Evo jedna tabela koju sam napravio, posto vozim vise od  90% gradske voznje potrosnje sam uzeo kao da su gradske, na tabeli vidis za odredjene kilometraze koliko vise novca trebas da das u odnosu na TNG. Ako prelazis 20k godisnje u odnosu na TNG, ako vozis na benzin trebas dati vise 153.400 dinara, a ako vozis dizela koji po gradu trosi 7l/100km trebas dati 74.760 dinara vise u odnosu na TNG. Znaci ugrubo receno, u prvoj godini ti se isplati ugradnja plina i atest i ostalo, narednih 5 godina stedis te sume novca (samo oduzmi jos redovno odrzavanje plina koje je smesno jer se menjaju samo filteri, tipa 2.000 dinara godisnje). Posle 5 godina radis servis isparivaca i reatest tako da tu godinu ne stedis nista, a posle opet narednih 4 godina stedis novac.... 



A sto se tice Skode, malo da se dohvatim i tog pitanja koje si u principu i pokrenuo, ne znam kakva je ona, ali ja sam se zalepio za jednu Oktaviju karavan, 2010 i igrom slucaja komsija ima takvu, kada sam je pogleda, rubovi su krenuli da trule, takodje na gepeku oko stakla je isto pocela da truli... onda sam malo obratio paznju na takve modele i na jos dve sam video identicne znake truljenja sto me je uplasilo i oteralo od Skode. Mi na poslu imamo Skodu Fabiu iz 2006 i NIGDE nije trula... moguce je da su ove bile udarane i onda hoce da se tako pokazuje ali nisam primetio da su farbane. I JAKO je cudno to sto su sve bile na ISTIM mestima trule... kao da je fabricka greska na tim modelima ali nisam siguran....

Eto toliko od mene, raspisah se... Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by pakonja - 10-27-2019, 10:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 61 Guest(s)