Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Održavanje benzinca je neuporedivo jevtinije od održavanja modernog dizela.
Vožnja benzinca na TNG, sa sekvencionalnim uređajem je oko 20-30% više potrošnje u odnosu na benzin, po kilometru, a ekonomski nešto jevtinije od vožnje na dizel i ide isto kao na benzin (razlika je toliko neznatna da je ne vredi pominjati, reda do 5% manje snage).

Evo, danas smo Mikikg i ja sa mojim Saab 900 kupe, koji je poznat kao popriličan potrošač u gradu (2.0 atmosferac, 131KS, 1580kg) sa oštrijom kombinovanom vožnjom, potrošili tačno 1130din ( 9.57eura ) za 150km, tj. 753.33din ili 6.384e/100km, naravno TNG.

To je po utrošenom novcu i aktuelnim cenama eurodizela (162.4din/L), ekvivalentno potrošnji 4.639L dizela, sa vožnjom u rasponu od 120-170km/h na otvorenom i u BG koliko se sme zbog ograničenja. Relacija je bila Kg-Bg, sa muvanjem kroz Bg oko 45 minuta...
Vožnja je bila agresivna do ispod granice da ne uplašim Mikija :-)

TNG koji je dobro odrađen na benzincu je majka, i po veku motora (moja kanta od mašine je pregurala 400kkm inače) i po ekonomiji vožnje.
Motor neotvaran, a lanac zveči jer nije nikad zamenjen (čekam da proseče dekli :-)
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 10-27-2019, 10:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 73 Guest(s)