Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Ha ha Bane :-) Baš si me lepo nasmejao.

Kao Japanci što su crtali bele zvezde po Micubiši Zero, za svaki oboreni američki :-)

Odličan 5!

P.S.

Inače kad smo već kod toga, svakom srdačno preporučujem knjigu "Samuraj" od autora Saburo Sakai.
To je jedna potresna priča temeljena na istinitim događajima iz Drugog Svetskog rata, oko kamikaza, rata u Japanu i njihovih sudbina.
Pisac je inače bio pilot as na Zero, sa oborenih preko 100 američkih aviona.
U poslednjoj akciji je i sam pogođen, pri čemu je upucao i američkog pilota koji je pucao u njega.
Oboje su pogođeni i oboje preživeli i u njihovim osamdesetim godinama sreli ponovo upoznali se drugi put, ali u miru.

Saburo bi tada dospeo u Ginisovu knjigu rekorda da je tada mogao da se upiše.
Metak kalibra 12.7mm mu je prošao kroz jedno oko i ostatak glave, ostali meci su mu jednu nogu pretvorili u rezance.
Saburo je začepio glavu maramicom i u tom stanju preleteo preko, ne sećam se više koliko stotina kilometara, sa krajnjim minimumom goriva i polumrtav sleteo na svoju teritoriju...


Mislim da su i jedan i drugi pre nekoliko godina preminuli. Bilo je o njihovom susretu i na našim vestima svojevremeno.

Ako neko želi knjigu evo, i ako se ne radi o temi "knjige", bar se radi  elisi :-)


.pdf   Saburo Sakai - Samuraj (Japanski pilot-as na ratistu Pacifika).pdf (Size: 2,05 MB / Downloads: 13)
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 09-05-2019, 07:23 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 58 Guest(s)