Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(03-05-2019, 07:57 PM)Аритон Wrote: Onu pumpu sto Macola okaci treba ugraditi u neki saab sa 2.0 motorom i recimo 140hP, e to bi bilo cudo.

Mogu ti reći da sam zadovoljan potrošnjom kante iz 96. od 2.0 (sisavac) 131Ks + jedan konj - moja malenkost.
Na otvorenom sa prilično agresivnom vožnjom oko 10.5-11.5L TNG, što je kao slabije naštelovan stojadin.
Ne žaim se ni malo, čak naprotiv.

Što se mene tiče, kad bih imao viška vremena (u svakom smislu) rado bih imao istog 2.0 samo turbaća od 185Ks.
Dosta za čiču.

I sa ovim ponekad pobudalim pa radim svašta po Kadinjači i preko onog što bi bilo pametno...
Mada, da ne poveruješ, matori Nissan Primera 1.6 mi je bolje držao sa fabričkim vešanjem, i ako sam u saab odmah napakovao Monroe reflex napred. Pomogli su reflex drastično (da nisu, prodao bih ga na keca iz mesta) ali ipak to nije ono top...

Primera je držala kao lepak, onako raspadnuta sa 25 godina i nikad zamenjenim amortizerima sa preko 500KKm.
To je bilo pseto od izdržljivosti i perfektno za vožnju i dosta udobno, a trošilo je kao upaljač
Drao sam njom jednog reli jugića 1.6 baš preko Kadinjače jer je mučenik imao pretvrdo zadnje vešanje a put pun hubstera.
Kad smo došli uz jedno brdo gde je put onako gladak, preskočio me je kao da stojim :-).
Jbg, konji su konji. Preko 150 na 800 kila, protiv 95 na 1300 kila i kraj priče.
Dok je bio neravan put ubio sam ga kao motkom da nije znao šta ga je snašlo.
Gledam ga u retrovizoru i vidim kako mu dupence skakuće po neravninama i odlepljuje se od asvalta i džaba mu svi konji kad ne zna da spakuje vešanje...
------------------------
Nije to više sad toliko interesantno jer sada većina toga ide ko zmaj (a možda sam i omatoreo), čak i nekad mrtvi dizel traktori su postali pravi kileri na putu.
Idu kao besni (i to samo zahvaljući elektronici, inače bi i dalje bili mrtvi traktori).

Zanimljiva je bila fića sa Abarth motorom od 115Ks i 600 kila, ili jugić sa 1.6 , 150Ks i normalnim diferencijalom.
To ti priđe otpozadi i četvrtasto te pretekne da se pušiš od čuda.
To je bilo zanimljivo. Voziš i boriš se da preživiš i ko zna - zna, ili ga čitaš na banderi.

A ovi novi se sami voze sa: ABS, ASS, KGB, PGP, RTS i sve ostale opasne skraćenice od tri slova :-)
Uđeš u krivinu bolesno, a zaboravio si da špricneš WD-40 u neki šugavi konektor sistema za stabilnost na finom švabi od 10 godina sa zadnjom vučom :-), a računao si jbg da radi i onda letiš u šljivar...  

He he, hladan lem je sada opasniji od nekadašnjeg pucanja poluosovine u sred preticanja :-)
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 03-06-2019, 12:58 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 62 Guest(s)