Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(05-09-2016, 07:46 PM)Aca93 Wrote: Macola tng je napunio usisnu granu dok je motor bio ugasen.

Jos da kazes da prodajes opremu za tng pa da mi bude jasno.

Ne Coa, ne prodajem ništa, već sam sam se samo za svaki auto do sada potrudio da me služi kao budalu ona stvar, a ne da me ostavi negde u vuko*ebini, na milost i nemilost u neko doba noću, kad se vraćam sa terena. A teren mi je bio cela EX YU (sada sam se već malo primirio u rasponu od +- 500Km od mesta boravišta).
A to nije teško uraditi ako se oko vitalnih stvari sve drži u korektnom stanju, a da ga perem, ne perem, to radim jednom mesečno ili na dva plafon (boli me uvo za to). Šta da uradim ako negde u kanjonu Morače stanem sa gepekom punim skupocenih alata? Da se ubijem na mestu ili pored mesta?
Preventivom to svodim na minimum verovatnoće takvih događaja.

Takođe sam svojevremeno, pre koju deceniju, više puta na*ebao od nadri majstora i od tada sam se uzeo u pamet.
Provereno znam da tačno podešena smeša, dobar kvalitet ulja, nominalna temperatura i ispravan sistem paljenja ili ubrizgavanja najviše utiče na radni vek motora, ma šta mu pri tom radio, a da to ne bude krajnji ekstremizam silovanja.

Provereno sa nabrojanim krševima i baš mnogo kilometara na TNG.

TNG nije smeo da ti napuni usisnu granu i da tu eksplodira ako je sve ispravno na TNG instalaciji i paljenju. Takođe sumnjam da je to moglo tako da otkine ventil.
Mrtav sam ubeđen da je to posledica siromašne smeše, od zamora materijala zbog toga, i da blage veze nema sa upotrebom TNG.

Pozdrav drugar

P.S.

Pucanj iz usisne grane može isto tako da se dogodi i sa benzinom, i to majstori i te kako znaju. Dovoljno je da nešto ne bude u redu sa sistemom paljenja.
Recimo prezupčen razvodnik, probila razvodna kapa, pomešani kablovi i td...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 05-09-2016, 07:56 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 54 Guest(s)