Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(05-08-2016, 11:44 AM)Aca93 Wrote: Yugo i tng... Undecided

Druze, ovo ti blage veze nema sa TNGom. Davno bese kada sam skidao glavu motora na mom Golfu 1.3 koji je presao preko 100kkm bez bez trunke benzina i klipovi su bili sjajni kao ogledalo (nije trosio ulje).

U stvari prica ide ovako:

- nabavio sam delove za TNG uredjaj i resio da sam to sve ugradim, i skidao sam glavu jer su trebali da se obrade sicevi ventila i ventili (na brojacu je bilo oko 180kkm)
- kada sam skinuo glavu cela klipova su bila oblozena naslagama od sagorevanja (nije trosio ulje)
- motor je sastavljen i ugradjen plinski uredjaj
- drugi put je skidana glava (nakon vise od 100kkm bez i jedne kapi benzina utrosenog, samo plin) jer je motor prokuvao i prsla je glava izmedju prva dva cilindra iz razloga sto je moj otac zaboravio da vrati poklopac na posudu za rashladnu tecnost a ja krenuo na planinski put.
- tada sam ponovo otvarao motor i video da su klipovi apsolutno bez naslaga na celima.

Inace na tom motoru je pumpa za bencin membranska i ako ostane suva membrane propadnu i pumpa je nefunkcionalana. Zato stalno navodim da motor nije video benzin od kada je ugradjen plinski uredjaj, ko stalno da menja membrane Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by BeliNinja - 05-08-2016, 12:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 55 Guest(s)