Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
vidim da ste se raspisali o vožnji. Smile
Ja ću se samo malo vratiti na ovo što je Zare napisao


Quote:Na stranu majstori volana ali koliko mi se cini zadnjih 10-15 godina gledano u celini, ljudi mnogo manje znaju da voze na otvorenom putu nego ranije. Mozda je razlog sto vecina ljudi vozi 95 % u gradu ili mozda nesto drugo ali cim naidje krivudav put stalno naleces na neke koji jedva voze 50-60 km/h tamo gde se sasvim normalno ili malo brze vozi po 80-90.


Ne znam kako je kod vas ali ovdje u Hrvatskoj ima dosta policije i u zadnjih nekoliko(možda i više od nekoliko) godina kazne su se postrožile tako da htio ti ili ne htio ako ne želiš da te lupe po džepu treba se voziti onako kako piše na tabli,u njaboljem slučaju možda 10-15km/h više,a u velikoj većini slučajeva bi mogao slobodno voziti i 30km/h više. Naravno sve ovisi o vozaču i uvjetima na cesti i iskustvu. Ja recimo kada idem na more u Split iz Siska idem preko Banije pa kroz Liku i nikako ne idem na autocestu. Kao prvo ne žuri mi se, drugo štedim benzin a i cestarinu, a kao treće nije mi gušt voziti po autocesti jer je dosadno. Uglavnom tako već prođem Liku i dođem do nekog "sela" koje nema niti možda jednog stanovnika ali ima tabla sa imenom mjesta, a cesta ravna,pregledna i možeš preko 100km/h voziti samo tako. U kratkim crtama na izlazu iz sela autobusna stanica i policajac u sačekuši. Kaže on meni vozili ste 30km/h preko ograničenja, ali ajde onih 10% se smanji pa je ispalo 20km, izvukao se na to da sam redovit član biroa za nezaposlene i dao policajcu 200kn.

Inače volim se voziti preko Banije i uz Peručko jezero(iako u zadnje vrijeme okrenem prema Zadru jer imam nekoliko prijatelja DIYera koji su na potezu Karin-Šibenik) jer cesta je taman zavojita ali ne previše pa se može lijepo potegnuti ali opet paziti na policiju koja ne prašta u velikoj većini slučajeva.

Kao ča je već rečeno u brzoj vožnji ja ne vidim problem ako to nije jurnjava po gradu i bezumno igranje relija na međugradskim cestama. Problem je kao i uvijek pojedinac kojeg netko nije naučio nekim pravilima ponašanja na cesti a između ostaloga vjerojatno i svim ostalim životnim pravilima.
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Khadgar2007 - 01-21-2016, 01:05 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 49 Guest(s)