Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(01-20-2016, 12:20 AM)Dackotronic Wrote: Kod karburatora najbolje radi sistem gde se "busi" karburator tj dizna za gas se postavlja izmedju gornjeg i donjeg leptira karburatore , one plinske glave sto se montiraju gore direktno na karb ispod filtera vazduha zaboravite to nikako ne radi dobro .

He he, imao ja ovu teget napravu:



Taj me je deceniju i kusur, bez ijednog jedinog zastoja na putu, vozio od Slovenije do Makedonije.

Običan 1.1L sa dvogrlim Karterveber karburatorom, bušenim za dizne za TNG. To je išlo kao sumanuto i na TNG i na benzin.

Doduše, malo ga je "čačnuo" biva trkačka EX YU legenda od mehaničara, Zoran Rz.
To je se nosilo sa Floridom 1.6L (koja, za one koji ne znaju, ide kao blesava, i ko zna da je vozi može čuda da pravi sa tom "konzervom" od 100KS i 950Kg).

Malo su se na mene bečili neki likovi iz BMW316/318 i slične sprave, na semaforima ili uz put, kad ih oljušti kao svrače pečenjak neki glupavi teget Jugić, i to na TNG! One Kadete 1.3 i 1.6 i druge slične "konzerve" nisam ni razmatrao kao ozbiljnu pretnju.    
He he, ništa im nije bilo jasno Big Grin

Napred Monroe Sensatrac, pozadi Bilstein, srednja visina, napred spušten 2cm+ radi Venturi efekta. Bolesno dobro se to ponašalo i na pravo i na krivo, za maltene običnog 1.1 Juga kome nije kraćena glava.

Mnogo lepo me je služila ta teget "konzerva", kao ni jedan drugi auto od svih koje sam vozio.
Sa njim sam jednostavno znao da ću uvek stići tamo gde sam pošao.

Konačno je završio na automobilskom groblju, kako je red, jer je treći vlasnik posle mene zakucao tegeta u baderu (i srećom nije bio povređen), i teget mučenik je posle preko 700.000Km i tri potrošena motora otišao u zasluženi Jugo raj. Heart

Pozz
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 01-20-2016, 01:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 55 Guest(s)