Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Macola

Sve ima svoje  Smile Ja sam dosta vozila izmenjao , valda nikad dovoljno novca za kupovinu novog a i ja sam ti od onih sto vole da cackaju i da je nov heh ja bih tu opet nesto ceprkao i izmesljao toplu vodu  106

Vozio sam Ficu par Yuga , Opel Askonu , Kalibru sad Omegu i Ladu Nivu , sta znam i dalje tvrdim da sam se Yugom najsladje navozeo a bas je ta tvoja prica palio je na plin na -20 bukvalno na "cvrgu" trosio je oko 7-10 litara plina sve zavisi kako se vozi imao je karburator dvogrli weber motor je bio 1.3l isao je ko blesav .

Sto se majstora za auto gas tice , hm nema od toga nista bar za mene ili ti ga nasteluju da ne trosi a zato ide i povlaci kao dizel skroz kilavo , ili nasteluju da ide a onda i trosi ko blesav , ili ga nasteluje ok al posle nekog vremena opet moras kod njega da ti kao uradi isto itd.
Stoga ja to stelujem sam , oni lepo ugrade i odrade svoje a ja posle nastelujem kako se meni svidja .

Ima dosta razlike kod motara sa karburatorom i kod motora sa direktnim ubrizgavanjem .

Kod karburatora najbolje radi sistem gde se "busi" karburator tj dizna za gas se postavlja izmedju gornjeg i donjeg leptira karburatore , one plinske glave sto se montiraju gore direktno na karb ispod filtera vazduha zaboravite to nikako ne radi dobro .

Kod motora sa direktnim ubrizgavanjem plin se dovodi u sami usisnik tj izmedju protokomera i usisne grane , i onda oni obavezno ugradjuju one konpenzatore protoka vazduha tj cepovi za usis smanjuju precnik usisa sa recimo f60mm na f30mm.
To ja obavezno vadim napolje , obezbedim motoru maximum vazduha upalim motor i stelujem rad motora na onom regulatoru potrosnje i gde najmirnije radi  a prima gas tu  ostavim.

E sad tako nastelovan moze i da ide i da potrosi boga oca al ako vozis normalno i ne izvlacis ga u svaku brzinu ko na wrc onda i ne trosi puno npr ona moja omega na otvorenom trosi oko 10l a u gradskoj voznji oko 15l tako je kako je i tu nema neke posebne filozofije ali tako nastelovana ide dok ono po njihovom s tim cepovima he he ma to nije taj auto.

Sto se tice paljenja na auto gas na minusu uvek bolje upali motor sa karburatorom , dok motori sa direktnim ubrizgavanjem teze .


Rasprsivac auto gasa uvek treba da bude namontiran ispod gornjeg nivoa tecnosti u hladnjaku posudi za vodu da bi bio uvek pun tecnosti , jer ako nije nego je iznad pri ugasenom motopru tecnost silazi i rasprsivac ostaje prazan stoga kad se pali po hladnom vremenu desi se da vodena pumpa ne stigne da podigne nivo tecnosti do rasprsivaca i ovaj zamrzne motor se gasi naravno i onda vam treba toplaaaa vodaaaaa Tongue

Najbolje radi sekvent kod direktnog ubrizgavanja i tu nema nikavih stelovanja , sad i nije toliko skup za ugradnju kao nekad .

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Dackotronic - 01-20-2016, 12:20 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 57 Guest(s)