Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(01-19-2016, 05:07 PM)Dackotronic Wrote: Aca93
Da pali na tng , verovatno ti je to cudno ?

Imao sam 13 godina Nissan Primera, 1.6, 16V, 70KW, kojoj benzin nije radio 10 godina (a i dan danas ne radi kod drugog vlasnika).

Prvi put kada sam ukapirao da "na pola ključa" pali na TNG i to na tada -25*C, zaboravio sam na benzin, samo vozio, i u narednim godinama mi je istruleo rezervoar i začepile cevi za benzin.

Auto je bio sa karburatorom, uređaj stari Landi (onaj veliki), kome nikad ništa nisam pipnuo tokom tih 13 godina.
Sasvim je moguće da su se nekako superpovoljno sklopili: uređaj, taj karburator i taj prilično dugohodni motor.
Vodim se tim da su mnoge "plinadžije" u mom okruženju imale problema već ispod par stepeni u minusu.
Jednostavno,to me je toliko lepo služilo da nemanm reči!
I leti i zimi.
Perfektno iskustvo sa TNG i potrošnjom od 7.5L do nekih 8L na otvorenom, pri brzinama autoputa i sličnih puteva.

Pretpostavljam po slobodi da je ključ u optimalnoj prilagođenosti TNG sistema na konkretan motor i da kod nas ima neverovatno malo majstora koji stvarno znaju da podese TNG, a tek da TNG i benzin rade podjednako dobro, takvi se traže svećom...

Pozdrav drugar
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 01-19-2016, 10:43 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 57 Guest(s)