Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Jedini savet koji ja mogu da vam dam je : Ladu Nivu i Opel Omegu nemojte kupovati  Big Grin

Niva
Limarija truli ko da su skoljke radjene u Cernobilu .
To je terenac koji je pozelno voziti putevima jer cim udjete u teren nesto se polomi ( krst kardana . spona , prednji diferencijal , lezeajevi prednjih tockova) lezanje u blatu ne gine  62

Delovi su jeftini malte ne dzaba , al opet dzaba kad je kvalitet istih nikakav , uvek nosim rezervne delove i kasetu alata sa sobom.
Auto se u voznji sam od sebe " rasrafljuje " sto je za sada kod mene bilo slucaj sa prednjim diferencijalom , karburatorom , razvodnikom paljenja , alternatorom i da jednom mi volan sa mehanizmom za upravljanje ostade u krilima  24 ( odvio mi se poslednji sraf koji drzi volan tamo gde jeste )

Od udobnosti i ponasanje na putu tu neam zamerki to je terenac i to tako mora da bude ali opet za voznju ovoga vam treba malo vestine jer menjac ce te traziti kod suvozaca a kad startujete to vam je slicno ko da krecete sa t55 u napad  po pasuljanskim livadama itd.

Opel omega A
Na mehaniku nemam zamerki motore imaju za svaku pohvalu to su cuveni Opelovi 2.0 8v koji mogu uz dobro odrzavanje da predju mnogo.
Takodje delovi su jeftini i ima ih malte ne svuda tako da za neke male pare lako moze da se sve sredi i dovede u ispravno stanje.

Imam zamerku na  limariju , sto se limarije tice truli korodira oko rubova oko pragova patos naravno , mozete kakvu hocete zastitu da mu stavljate i nanosite tu ce uvek da truli jednostavno takvi su i gotovo.

Slika dole je Lada niva 2000to godiste , sam sam je radio poceo sam prosle godine da je sredjujem i evo sada je tek na farbanju  24
 radio sam kad sam imao vremena natenane zato je toliko i proslo.

Jedno je sigurno od starog novo nebiva pa jos ako nije kvalitetno onda ....

Macola je za Saba skroz u pravu jer Sab i Volvo dok su radjeni , radjeni su stvarno kvalitetno i bez obzira na godinu proizvodnje i danas mogu bolje da sluze od svih ovih novih plasticnih svemiraca  Tongue

Toliko od mene , pozdrav


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Dackotronic - 10-18-2015, 07:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 43 Guest(s)