Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
HMAP,

Dao sam "celih" 1000 eura za Saab 900S iz 1996., sa ugrađenim i atestiranim sekvencijalnim TNG(Stag4) do 2018. i sa tada pređenih 280.000Km :-)

Sada je na satu 305.000Km, vozim ga već godinu dana i prezadovoljan sam. Školjka je zdrava kao dva konja i pored skoro 20 godina starosti i toliko kilometara, motor prede kao mačka i preći će još toliko hladno (Scanija motor B204).
Ništa ne lupka, ne zvecka, sva struja radi, sva mehanika radi i uložio sam samo u prednje amortizere (Monroe Reflex) i to zato što sam baš njih hteo iz razloga povećanja stabilnosti auta, a nisam morao jer su postojeći Optimal bili 2012.
godište.

Saab 900s i Saab 93 do 1999 godišta se kupuju do max 1500 eura u boljem stanju od mog.
Klima, elektropodizači, elektrobrave, senzor poledice, grejanje volana, grejanje sedišta, tempomat, ABS, jastuci, noćni režim instrument table, motori u retrovizorima, hidraulični servo volan, fenomenalno ponašanje po snegu i tako te gluposti...

U parama izraženo, potrošnja goriva (TNG) mi je oo 750din/100Km na otvorenom, a oko 1000din u gradu i to ga ne milujem već mu stalno dajem ciglu po gasu :-).

131KS od Scanije i 1400Kg švedskog čelika za smešne pare.
Moja preporuka oko tog auta. Ukoliko je iole održavan godine nisu ostavile mnogo traga na toj napravi.
Kad pohabam ovog, kupujem sličan dok ih bude imalo celih :-)

P.S.

I da ne zaboravim, limarija je 1.2mm pa ako ga udariš limar će da ti prokune pola familije (a onaj drugi auto će da liči na kupus). A kada ga napadne korozija bar ima šta da jede, i dugo da jede :-)
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 10-18-2015, 04:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 46 Guest(s)