Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(06-26-2015, 06:47 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: da li je to do mene - ili su Eurofajter i Rafal avioni baš velike brznice,žestoko okretni i opasni avioni? rekao bi da su u poređenju sa MIG29 daleko okretniji i sposobniji! ne mogu porediti sa SU27 i ostalom familijom jer nemam osjećaj odnosa veličina - SU avioni su veliki pa im svaki okret izgleda tromo. opet sa druge strane kontam sa su Eurofajter,Rafal i MIG29 podjednakih veličina s tim što mi prva dva u vazduhu djeluju mnogo mnogo opasnije...
Pre par godina sam gledao intervju koji je jedan američki pilot i novinar vodio sa aktuelnim šefom aerodinamike u fabrici Mikojan (MIG). Na pitanje šta misli o aerodinamičkim osobinama Evrofajtera, čovek se samo nasmešio i rekao da su MIG-ovi na tom nivou bili još sedamdesetih godina.
Aerodinamiku je kod Mikojana jako dugo vodio čuveni ekspert Abramovič, iz čije knjige sam na početku 90-tih počeo da učim gasnu dinamiku, a i danas je koristim (zadnej rusko izdanje je bilo 1989.). Neke metode proračuna koje su oni razvili još 40-tih godina na Zapadu još uvek nisu poznate, tako da sam 2007. uspeo da na jednom seminaru iznenadim i čuvenog prof. Grajcera sa MIT-a.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Braca - 06-26-2015, 07:01 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 59 Guest(s)