Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(09-24-2014, 02:14 PM)zare Wrote: Ja sam ili za kola/motor ili za biciklu. Sve izmedju je jeres Smile Smile.

Pa Zare, ne bih se baš složio sa tim. :-)

Moj pradeda je umreo 1963., a rođen je 1867.

Uspeo je za svog života da vidi: prvi automobil kod nas, prvi avion, prvu "kutiju koja govori" (radio), prvu "kutiju u kojoj žive mali ljudi" (TV)...

Do pre 30-tak godina sam imao na tavanu kod matorih RR850, TV iz 1958., proizveden u RR zavodi Beograd, po Philips licenci od 17TX200, sa serijskim brojem 0000091, koji je bio u vlasništvu jednog posleratnog lokalnog bogataša (od onih koji su uspeli da se provuku a da ne budu pljačkani ili streljani), i mnogo mi je žao što su to bez mog znanja bacili :-(

Pradeda je jahao čitavog života belog konja i verovatno smatrao te novotarije "jeresom".

Šalim se malo, ali progres čini svoje.

Uopšte me ne bi iznenadilo, da još za mog života, ljudi dobiju individualne spravice za letenje.

Možda ćemo to smatrati "jeresom", ali neko će već leteti sa tim :-)

Stvari se razvijaju neverovatnim tempom! Pre par vekova je ovo što imamo danas bilo van domašaja čak i Žila Verna (1828-1905), jednog od najmaštovitijih futurista koje je svet video.

A vidi danas: dopisujemo se, pričamo i gledamo preko malenih kutijica koje nosimo u ruci (čak i ti, vozeći se na nejeretičkom bajsu), gde bi u srednjem veku za tili čas završili na lomači zbog posedovanja jedne od takvih :-)

Ne zameri na šali Zare. Znam da se i ti zezaš, ali nije loše baciti i malo drugačiji pogled na ova čuda danas :-)

Pozz
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 09-24-2014, 02:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 54 Guest(s)