Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(07-22-2014, 03:21 PM)Macola Wrote: Made in Španija su. Preko firme Euroauto. Jbg. malo su "vrući". Oko 150 eura par :-(

Mada vrede svaku paru. Ako budu potrajali dovoljno onda se isplate potpuno.

Saab je veoma dugačak (4630mm) i težak mu je "nos", pa je sa starim amortizerima voleo malo da mu se istrčava prednji kraj kada je asvalt neravan a jača krivina, dok je zadnji kraj držao odlično.
To sam proverio na Kadinjači.

Ništa mi se nije svidelo to ponašanje jer kod iznenadnih klizavih uslova na neravninama to zna da te pošalje u šljivar i u normalnoj vožnji, i zato sam rešio da promenim prednje amortizere, koji su u suštini uglavnom ispravni i nemački su "Optimal", i bez obzira što su originalni za ugradnju u Saab 900s njihov odziv nije kvalitetan.

Ovi Reflex su zverka od amortizera, a samo oko 20-30% skuplji od tih Optimal.

Razlika je d*pe-oko! Sad mogu bukvalno četvrtasto da ga prepakujem u drugu traku i da se smiri za milisekundu.
A po neravninama se lepo vidi da ni u jednom trenutku ni jedan prednji točak ne odvaja od podloge, za razliku od starih gde se uključuje ABS pri vlo blagom kočenju u krivini sa rupama, što je jasan znak da jedan od točkova lebdi, a i naravno vidi se po "pustanju" prednjeg kraja auta.

Ovaj Reflex je već sprava koja obezbeđuje vrlo sigurnu vožnju.

ha haa - test kvadratnom signalom, kao na osciloskopu! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by HomeMadeAudioProject - 07-22-2014, 05:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 55 Guest(s)