Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Pa ovi Optimal nose datum proizvodnje 01.08.2012., što pak znači da ih je neko tada ili kasnije ugradio.

Nisu originalni fabrički i ustvari smatram da im kvalitet nije baš neki i kriva odziva neprilagođena Saab-u 900s, iako su pravljeni isključivo za ugradnju u taj auto (ni na šta drugo ne pasuju).

E sad, sama firma Saab je uvek preporučivala originalne delove, tako da sumnjam da su ovi trgovačka zamena (naravno jevtinija, jer su oko 52$ komad).

Sa Monroe firmom sam imao obilata iskustva sa modelom "sensatrac", koji su fenomenalno držali i trajali preko 350K sa stanjem kao iz prodavnice, i pošto je Reflex njihov mlađi i unapređeniji brat, onda sam znao šta mogu da očekujem od njih.
Jedino ne smem da se zakunem u njihov upotrebni vek, mada su mi i ti nekadašnji sensatrac bili španski takođe.

Monroe Reflex su uljno-gasni, hibridni amortizeri sa dve cevi unutra.

Imaju, "izlomljenu" karakteristiku odziva, tj. zonu udobnosti, zonu brzog dejstva i zonu sigurnosti.

Poput sensatrac, oni se na ravnom putu ponašaju udobno, a čim se naleti na neravan teren oni postaju drastično tvrđi i vrlo brzo vraćaju točak dole. Kada se ponovo vratiš na ravniji teren za nekoliko sekundi ponovo postanu udobni.

Ono što sam primetio kao razliku je da su Reflex brži, jer bukvalno u jednom jedinom ataku na točak se ukoče na "tvrdo", a i udobniji su po sitnijim neravninama poput makadama ili kocke.

Osetno su unapređeni u odnosu na sensatrac kome je trebalo dva tri udarca da se "ukoče" i bili su malo "nervozni" po makadamu.
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 07-22-2014, 03:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 50 Guest(s)