Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Imao sam samo dva puta u životu priliku da se vozim pravim Abarth 1000TCR i to neću zaboraviti dok sam živ, i ako sam bio klinac tada!

Taj je imao "kratak" petostepeni menjač i tada je po semaforima drao sve motocikle koji su tada bili u opticaju :-) (80 i neke godine)

A fića sa malo picnutim motorom od 850 kupea (oko 80 Ks) je već bila smrt za VW GTI po gradu :-)

Što se tiče konkurentnosti drugih vozila prema Abarth 1000TCR, matematika je jednostavna: prilično "kratak" menjač, tipičnih 8000+RPM, i oko 0,2Ks/Kg tipično.
E taj poslednji faktor specifične snage je ono što j*** naše koke a nije pevac :-)

A inače, što se tiče semaforskih okršaja po kiši, tu je Fićko bio neprikosnoven!

Između par kratkih semafora (do 1000m) po kiši su vozila sa prednjom vučom poput Alfe 164, ili pak sa zadnjom vučom i motorom napred kao BMW, gledali u auspuh običnom serijskom Fićaku 850 ccm od 32Ks, a nedajbože ako je imao motor od Juga 45 :-)

Prva kiša je bila super prilika za zezanje "velikih" :-)

Motor pozadi, nalegao na vučne točkove i ćao sine! Sa starim tipom menjača (kratke prve tri brzine) ili otkine prirubnicu ili te odere kao svrače pečenjak...

(07-22-2014, 12:11 PM)buca33 Wrote: Covek stvarno umetnicki vozi, trenutak kad daje gas u onoj sikani pa posle koci, pa ponovo patos, me najezi.
U Nisu ima samo jedan Abart, koliko ja znam. Sinoc smo mu bas lepo prostudirali tablicu, zadnju, sa 325 e36.
Odusevljavao me ovaj BMW, sad sam se uverio da ni ficu ne moze da prestigne... Big Grin
Slikacu ga kad ga navatam po gradu.

Pitanje je da li je taj niški pravi 1000tcr. Oni su veoma veoma retki danas.

Evo kako mora da izgleda (ovo je pravi 1000tcr):

http://www.youtube.com/watch?v=nOG9Jv1tUSQ

To ne može da radi na leru manjem od 1500RPM i tada zvuči kao da se svađa sam sa sobom. Onda je pravi.

Evo ga još jedan:

http://www.youtube.com/watch?v=fK_iuQWcUSo
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 07-22-2014, 12:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 46 Guest(s)