Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Ovaj je kupljen za celih 1000 eura + komplet novih zimskih guma za isti novac, registrovan još tri meseca, ima reatest za TNG(sekvencijalni) do 2018.

Mislim da je se bivši vlasnik uplašio održavanja.

1996., 280.000Km, 2.0 16V sa prirodnim usisavanjem (nije turbo). Motor je u perfektnom stanju što se tiče istrošenosti jer su mu sve četiri svećice imale odgovarajuću boju i apsolutno su u jednakom stanju. To se kod svakog auta poznaje i po radu na "leru", kada su najlošiji uslovi punjenja cilindara.
Ovaj radi ravno i mirno kao elektromotor.
Takođe dobro radi i na TNG.

Limarija mu je vrlo dobra za to godište.

Naravno, nije moglo za taj novac bez više mana: Razvodna kapa nabudžena od Juga 45, trenutno problem sa pumpom za gorivo ili njenom propratnom opremom, udaran ponegde, ispaljeni jastuci, čuje mu se jedan španer na kajišu...

Ostalo je ok, da ne računam baš one najmanje sitnice.

U suštini, kada oduzmem cenu kompleta guma (bar 200 eura) i prodam Primeru, ovaj će mi ostati po ceni polutrulog Juga (a nije ni približno isto ovo i Jugo, imao sam i Juga budženjaka pa znam ).

Za vozilo kupljeno za taj novac sam ekstra zadovoljan. Za tu razliku u novcu je dovoljno da pouzdano posluži samo jednu godinu i to je to. A znam da je mrcina od kola i da može preći užas od kilometara, pa sam nešto ubeđen da će služiti neku godinicu više...

Poenta je samo ga doterati da ne posećuje često majstore (što nije teško kada se znaju slabe tačke neke već proverene serije automobila) i onda nije skupa ni registracija a ni potrošnja goriva. Mislim da ovaj komad, pošto ima Saab-Skanija H motor (B204i), mogu doterati da bude veoma pouzdan na putu, a više o toga mi nije ni potrebno.
Premotao sam poodavno više od milion Km i znam iz iskustva da ponekad može da ispadne mnogo skuplje malolitražno i niskopotrošno vozilo.
Pošalje kod majstora nekoliko puta godišnje i godišnji troškovi budu dvostruki u odnosu na neki 2.0 koji troši više, a ne kvari se.

Za mene koji prelazim tipično 30-50.000 godišnje, važnija je pouzdanost od potrošnje i registracije. Uglavnom sam na otvorenom putu, a tada ni bager ne troši previše, a zna i da potraje :-)

Pozz
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 06-20-2014, 01:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 52 Guest(s)