Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Aco93,

Nemam pojma zašto tako lako pali zimi (od početka je tako). U Kg je pre par godina bilo rekordnih -27 i mazgetina je upalila bez problema. Samo je važno da sačekam minut u mestu i da ne diram gas, dok malo mlake vode potekne kroz isparivač, posle vozi Miško...

Kod jugića sam morao da palim na benzin ispod -10.

Pretpostavljam da je to zato što je dobar stari ogromni "Landi" isparivač na Nissan-u, i možda zato što je dugohodni motor u pitanju (prečnik klipa je kao kod keca 1.1, a Nissan je 1.6).
Stvarno se pokazao kao ekstremno izdržljiva mazgetina od auta, sa maltene nikakvim održavanjem.

Motoru je sve jedno šta mu guraš ako je podešen ispravno za to gorivo. to je parče gvožđa koje nema ličnih sklonosti.
Prvenstveno ih ubije siromašna smeša, jer sami korisnici "zavrnu pola kruga da im manje troši".
Istina da manje troši, a posle potroši za generalnu :-).
Isto bi se događalo i na benzinu da im je dostupna regulacija smeše "na izvolte".

Inače, nemam pojma koliko još može kanta da pređe? Videću dok potraje karoserija. On se već maksimalno otplatio vozeći me po terenima širom exYu. Pošteno je zaslužio penziju.
Toliko sam zadovoljan da bih rado nabavio isti, samo u bitno boljem stanju, bez obzira na zastarelost modela. Prvi auto gde mi je stvarno žao da napustim taj model.

O N2O (azot suboksidu) znam samo teoretski nešto stvari, i samo u tim granicama ti mogu dati podatke.
Zasigurno znam da je ubistven po motor, ukoliko se ne uradi maksimalna prevencija protiv netačnog merenja-doziranja N2O. Moćna stvar, ali dosta teška za kontrolu agregatnog stanja u svim uslovima.
Snaga potiče od 51% kiseonika u N2O, a ima dovoljno azota. Automatski se može dodati i puno više goriva.
To ide bukvalno strašno, ali se ne sme u celom opsegu koristiti i ne dugo.

Zlo kako ide! Evo jednog klipa:



i Još jednog:-)



Već kod benzina i TNG sam učestvovao u više komada pojačavanja motora pa tu već imam nekih iskustava.

pozdrav drugar
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 05-06-2014, 06:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 52 Guest(s)