Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(05-05-2014, 06:09 PM)Aca93 Wrote: Macola druze nema potrebe za tenzijom ili raspravljanjem Wink

Rekao si da kompromisom auto ide losije na tng i ja taj kompromis ne volim pa je tu cela sustina mog prethodnog posta...

Citam ja dobro ali isto tako i znam da proizvodjaci auta za neke motore ne preporucuju ugradnju plina (uglavnom sa manjim kapacitetom motora) i ljudi koji su ih vozili na plin javljali se sa problemom neujednacene kompresije i nakon popravke vozili bez problema na benzin.

Isto tako jedna firma kupila puntove na plin i nisu dovoljno vozeni na benzin pa su dizne menjali posle toga imali neke probleme sa gumicama ventila ne secam se tacno ali znam da su ih prodali sve do jednog i kupili multijet.

A to da li je bolji osecaj preteci sa jugom da jeste ali je isto dobar osecaj voziti neko retko starije auto i malo manje se trkati po gradu i ugrozavati druge Wink, nema potrebe da oko toga pricamo jer svako ima svoj ukus neko voli plave neko crne...

Ma kakva tenzija. Nema toga. Samo podatke pakujem na svoja mesta.

Objasnio sam na laički način na šta to ukazuje vrednost oktanskog broja i objasnio da to nema veze sa snagom, uz put dodao neke informacije koje mogu koristiti drugima.

Što se tiče ugrožavanja drugih i sebe, to samo nesavesni ljudi rade po gradu i tamo gde ima drugih učesnika. Kada su samo dvojica u opticaju onda svako odgovara za sebe.
Uostalom, bilo je to odavno, ono uobičajeno mladost-ludost. Sada mi u 49 godina ne pada na pamet.

Ukusi su stvarno različiti. Neko peca a neko nedeljno rizikuje život vozeći paraglajder i slično (imam bliskog drugara koji: roni, "paraglajdira", istražuje pećine, ne može da živi bez adrenalina...).
Bespredmetno je o tom i pričati.

Inače, isključivo na TNG vozim Nissan Primeru 1.6 SLX, već 8 godina i tako sam prešao 300.000+Km (ukupno je prešao 560.000).
Pre tih 8 godina isključio sam svu benzinsku instalaciju. Za sada mu motor još nije otvaran (Čak ni lanac nije menjan, a sada već i nemam nameru da to radim jer mu je došao kraj karoseriji zbog 23 godine i 560.000. Dosta je bilo od njega) a videćemo šta će dalje biti ...
Prethodno Jugića, bar 10 godina isključivo na TNG, opet 300.000+ i bez kvara na motoru.
Prethodno je bilo nekoliko komada raznih auta na benzin, i sa svakim do poslednjeg mnoogo kilometara bez ikakvog kvara na motoru. Doduše uvek sam imao perfektno podešen motor.

Jedno čitavo punoletstvo vožnje isključivo na TNG (stoga sam poprilično ubeđen u sasvim urednu upotrebnu vrednost TNG).

Mislim da to plin-benzin-kvarovi varira od slučaja do slučaja i da nije povezano sa gorivom, već sa optimalnom podešenošću na korišćeno gorivo.
Čini mi se da motor ubiju najpre loši majstori pa tek onda ostali faktori.

Redovno sam u garaži kod majstor Zokija (koji stvarno zna šta radi, i koji radi samo reglaže motora) i svakodnevno viđam kako čovek prvo ispravlja greške onih koji su ugrađivali TNG, pa potom ostalih koji su "provršljali" po konkretnom vozilu.
Ceo dan se razbije čovek samo da vrati stvari na normalno, pa tek onda da počne sa podešavanjem.
Savest je retka pojava u nas.

Da ne poveruješ koliko neznalica se hvata za neki zanat!

Posle mnogo godina, sa tvrdim argumentima kao podlogom, mogu da tvrdim da u svakom gradu na prste možeš nabrojati "kompletne" servisere ili zanatlije, i to u bilo kojoj branši.
Ništa bolje nije sa lekarima, molerima, političarima, itd itd...

Budi ubeđen da ovo ne pričam na pamet, već kao nešto što je proizašlo iz dugogodišnjeg iskustva.

Pozdrav drugar,

Macola
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 05-05-2014, 10:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 65 Guest(s)