Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Buco,

Dođeš sa tim jugićem u Kg, kod naše legende Zorana Rz-a, i on ti napravi to da ubija kako ide a da troši vrrlo prosečno.

Zoki je legenda za karburatore i motore sa takvim napajanjem.

Mnogo njegovih motora je zapržilo čorbu konkurenciji na kružnim trkama i reli vožnjama.

Nećeš se pokajati.

P.S.

On sa motorom koji je standardni, pravi to da ide bolje od toga što imaš, a neuporedivo manje troši.

Već ti je prva greška što si toliko kratio glavu. To jedino na plinu i može nekako da ide. Benzin ćeš za to teško naći u ovom veku.
Jedino negde da zdipiš onaj od 130 oktana sa nekog aerodroma, od onih što voze klipne aviončiće (Utve i tako to..).

Mnogo je 10.4:1.

Bolje bi bilo da vratiš standardni motor i dođeš kod čika Zokija :-)
Nabavim ti nov dvogrli "karterveber" (neraspakovan, znam gde ima, video sam dva komada za dž. pare), Zoki to skocka takođe za male parice, i ide bolje od toga, a kada normalno voziš troši kao upaljač.

Spržio sam dva takva, doduše oba posle više od 300.000 pređenih. Menjaš: ulje, pločice, filtere i ostalo što je potrošna roba, a kod čika Zokija svratiš na svakih 50.000 da ga malo posluša i eventualno čačne i tako dok se ne raspadne školjka...

I samo da dodam: ne zna se da li ide bolje na gas ili na benzin.

Nevidljiva razlika.

Što kaže Zoki: "Ne ide dobro auto zbog par krupnih modifikacija, već zbog mnogo perfektno urađenih sitnica."

Inače, gas sam na tom bivšem jugiću koristio "digitalno": ler i patos :-)

O tom teget Jugiću najpre može da se raspita Aca iz V.Plane, kod starijih radnika Elme, pa da ti ispriča.

Izvesni Brana, koji još uvek tamo radi, se vozikao sa mnom kada smo nešto preskakali neke "kocke 316" i slične lomatine koje hoće da se trkaju sa glupavim Jugom, i to na plinu :-)

Tako to pravi čika Zoki...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 05-01-2014, 10:35 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 62 Guest(s)