Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(01-20-2024, 02:17 PM)ddanijel Wrote: Znaci ti bi otprilike Isto kao kada kupis na NIS pumpi novu bocu za plin (propan/butan) , glanc nova, lepa ali ima jedan zajeb, prazna je !
Vidis je tad novu, cistu i nikad vise jer odmah das tvoju novo kupljenu za neku svu izlupanu sumnjivog izgleda sa ventilom koji se jedva okrece. Kod svake sledece zamene sansa da ubodes neku iole normalnu je gotovo ravna nuli, sve izlupane, prljave, ventili u poluraspadu ali uredno načukano da je revizionirana itd itd, kao i ovi poluraspad automobili po putevima koji su "prosli tehnicki".
Ovo sto ti predlazes je u sustini i gore jer baterija je onda cije vlasnistvo?
Krenes na put, stanes na zamenu, stave ti punu bateriju koja je na 70% kapaciteta i ti umesto 500 imas 350km autonomije itd itd, a platio si zamenu za 500km predjenog puta i treba ti toliko da ne bi morao da staješ. Ideja ti u sustini nije loša ali nisam siguran da iz gomile tehnickih problema moze ikada da .zazivi.

uopšte se ne radi o tome šta ja predlažem već šta NIO već radi. to sto se meni ideja dopada i što je podržavam a tebi ne dopada i ti je ne podržavaš neće uticati na NIO ni na koji način.
sistem je zamišljen tako da zamena traje 3 minuta i da se plaća razlika u napunjenosti predate i preuzete baterije.
preuzeta neće sigurno krvariti od skinute nevinosti ali neće ni koštati više jer kupovine nove baterije neće biti dok god se vozi to vozilo. NIO i GEELY su se udružili po toj ideji,rade na standardizaciji baterija i pokušaće da dovedu do toga da stvar zaživi. kako će se završiti - videće se. da će biti lako - neće.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by HomeMadeAudioProject - 01-20-2024, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 65 Guest(s)