Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
(09-06-2021, 08:54 AM)Braca Wrote: Lancia nije već nekoliko godina globalna marka kod Fijata.
Koliko znam, postoji još samo model "Ypsilon" koji se prodaje isključivo u Italiji.

A što se pečata na motorima i delovima tiče, tu su moguća dva razloga, odn. njihova kombinacija:
- prethodni ugled marke,
- korišćenje postojećih alata do zamene novim.

Pozdrav

Nisam znao da je Fiat odustao od Lanće. Već godinama se njihov jedini model Ypsilon pravi u Poljskoj, ali praktično samo za italijansko, i to prvenstveno žensko tržište. Dugo vremena je Fiat koristio zajedničke platforme i agregate za Fiat, Lanću i Alfu, tako da sam mislio da ova ponuda samo jednog modela za samo jedno tržište ne znači i da će i definitivno odustati od ove meni vrlo drage firme. Svojevremeno sam vozio Lanća Muzu i bio sam prezadovoljan, te mi je baš žao što Fiat diže ruke od ove firme.
Ko je sad vlasnik Lanće? Stelantis? Je li istina da su kupili sve ove firme (kako se najavljivalo početkom godine): Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram i Vauxhall? Ali, ako su Alfa, Fiat i Lanća i dalje "pod jednim krovom", tj sa istim gazdom, onda će verovatno nastaviti sa zajedničkim razvojem i proizvodnjom? Lanća mi je uvek bila draga luksuznija ponuda Fiata...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Millan - 09-06-2021, 10:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 48 Guest(s)