Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Na primer, ovom tehnologijom https://en.kest.energy/kest se može akumulirati 500KWh u 80 tona mase.
Relativno mali kapacitet je u pitanju, u odnosu na masu, ali je to u konačnom obliku stvar realno potrebnog kapaciteta za jednu vožnju i sigurno čistija i trajnija tehnologija od litijumskih akumulatora.

Generisanje vodonika i komprimiranje je proces koji nema preterano visok stepen iskorišćenja, ali pošto se već raspolaže viškom, možda za neke slične aplikacije taj višak bude dovoljan, ali definitivno je i to čistija tehnologija.

Samo sam razmišljao na interesantnu temu i nemam nameru ništa da patentiram Bane jer sve to već postoji :-)

Svideće mi se kad budu napravili električne akumulatore, pa makar imali polovinu kapaciteta, koji nisu tako strašni zagađivači prirode kao što su litijumski.
Radi se trenutno na natrijumskim i ne znam dokle je odmaklo. Nešto se prisećam da ih je još Žil Vern predvideo svojevremeno.

Zato strpljivo čekamo bolju budućnost.
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Macola - 09-05-2021, 09:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 47 Guest(s)