Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
iskreno,mene više nerviraju vozači i vozačice kojima ne možeš predvideti reakciju dok ih gledaš kako ti se *zabodu* u gepek,pa kad ih pustim da me preteknu oni to nastave onako lalinski lagano - iako su mi praktično pre toga pretili mojom "sporošću". tu više gledam na table odakle su (znam,opet generalizovanje...) i to mi u vožnji za sad najveće probleme stvara. ovde sad imamo Mercedes Vito 2006 godište,matori ali dobro očuvan,sa nešto malo više od 200 000km iza sebe ALI - V6 3000 ccm, automatik... do 140km\h jako lako i jako brzo,do 200km\h joooooš malo i..iiii...iii... evo ga! ide "kao zmija" a troši tek malo više od ruskog tenka. troši mnogo čak i kad se vozi bapski od 100 do 120km\h. zašto napisah da mi se dopada kombi tipa Vito i Trafic Reno: pozicija vozača i preglednost svuda oko sebe je daleko bolja nego kod bilo kojeg automobila kojeg sam ikad vozio,prosto svaki kombi je takav - ako ima stakla naokolo. svako od nas bi trebalo (valjda) da ima uvid na svoju poziciju u odnosu na vozila i put oko sebe,a tu kod ovakvih vozila nema takmaca. dobro podešeni retrovizori,udobno podešeno sedište i dobro raspoloženje za vožnju-za mene tu nema premca! dalje,kad je mali kombi u pitanju,tu se ima ohohooo mesta za "raširiti se" unutar kabine,vazduh je drugačiji i neretko se osete talasi hladnih oblaka koji se unutar kabine premeštaju prilikom istovremenog menjanja pravca i brzine. valjda i tu postoje "stajaća mesta" hladnog vazduha koji se silom prilika premeštaju i neretko podignu dlake na podlakticama 😀 verovatno zvučnim pomalo kao audiofil ali to se redovno doživljava kad se ovakva vozila voze svakodnevno po 50 do 400 km dnevno - pa puta dva pravca. prosto je teško izbeći. sledeće,takvo vozilo se malo teže,ali ne i preteško parkira bilo gde u gradu,a mogu se povesti recimo 8 drugara i pola njihove opreme na slušanje u Kg - jer,zašto ne? udobno (ipak),brzo (svakako,bar kao prosečan automobil),pregledno,lako za vožnju. pri tom ako se vozi normalno može da potroši dizela u istoj(ili bar sličnoj) zapremini kao istog godišta 1.6 benzinca. znam da je dizel "otrovniji" za okolinu,ali sve ima svoju cenu.moja sreća je što takvo vozilo ovde vozim tako da ga drugi toči,registruje i osigurava a da me i za tu vožnju još plaća-bar dok idemo ka poslu. inače, zadovoljan sam i "jelkicom" 1.6 sa onoliko mrtvih uglova,koju još i sam točim dok trošimo ono što sam ranije zaradio 😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by HomeMadeAudioProject - 05-27-2021, 06:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 52 Guest(s)