Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Naravno slažem se u potpunosti na navedenim. Što će mi auto ako ne mogu sa njime prijeći 700-900km sa jednim tankanjem, a i još mi samo treba da nakon 5-10 godina trebam mijenjati baterije...

Inače ajmo malo temu u drugom smjeru. Kako se razumijem u motore kao i nuklearnu fiziku imam jedno pitanjce vezano za postojeće motore koji se ugrađuju u trenutačne aute na tržištu.
Već 5 godina vozim mazdu 3 iz 2005te i zadovoljan sam sa njome, inače znam da ljudi hvale njihove i toyotine motore da su dugotrajni. Zanima me da li netko ima informacije kakvi su to ovi "novi" skyactive benzinski motori koje mazda sada ugrađuje. Što se tiče kubikaže i potrošnje veoma mi se sviđaju. Većina će reći da mu treba pola gladne godine da ubrza i to je istina, ali stavimo to na stranu. Zanima me čisto mišljenje o takvim motorima koji itekako imaju kubikažu a potrošnja im je stvarno mala.
Nikada mi se nije sviđalo put kojim su većina proizvođača krenuli a to je mali motor, niska potrošnja ali velika snaga, i onda se naslušaš priča o "skurenim" motorima,dok je mazda otišla u drugom smjeru koji mi se barem na papiru sviđa.
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Khadgar2007 - 02-07-2021, 08:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 55 Guest(s)