Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Zakone nam pisu budale, a kreteni ih primenjuju doslovce ili u nekim segmentima ne znaju ni da tumace napisano !
Ja sam za nula tolerancije sto se tice menjanja dimenzije tockova i strogo sam za postovanje onoga sto je fabrika predvidela.
To da li ce neko da vozi cvece ili svece je totalno nebitno ako izlazi u saobracaj. Ako vozi po svojoj njivi moze kako hoce.
Ziveo sam skoro 15 godina van u kulturnoj i uredjenoj zemlji gde na autu ne smes da imas bilo koje druge dimenzije guma sem onih upisanih u saobracajnoj, tamo bar pise lepo u saobracajnoj sve dozvoljene dimenzije/kombinacije. Sve montirano van tih dimenzija ne prolazi tehnicki, a u slucaju bilo kakve nezgode gde u pricu ulazi osiguranje (imao slucaj ali sam bio regularan po tom pitanju) cak i ako nisi kriv prvo sto gledaju je dimenzija tockova/guma, cak i brzinski index mora da bude isti ili bolji od propisanog.
Medjutim cak i pored toga tamo niko ne trazi da imas fabricke felne niti pravi problem sa montiranjem bilo kakve druge felne, ukoliko je ista u dimenzijama koje su propisane za taj auto, samo kod nas se neko pravio pametan pa prave problem na tehnickom za svaku sitnicu, a na putevima im se kotrljaju krsevi koji su po svim aspektima za otpad i presu, a ne za saobracaj.
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by ddanijel - 09-29-2020, 08:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 44 Guest(s)