Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Meni se sve čini da ću ako prodaja Mazde dobro prođe, tj. ako dobijem onu cijenu koju sam dogovorio uzeti tu Škodu Rapid 1,6 TDI. Pričao sam sa prijateljem koji se kuži u aute a ono što ne zna čuje od svojih prijatelja kojima je poravljanje auta posao. Što mi je on rekao kupiš dizelaša i do nekih 150 000km si miran a onda mogu krenuti problemi oko turbine,kvačila i sl. Škoda ima trenutačno 38 000km a koliko se ja vozim miran sam sljedećih 15 godina.
Druga strana priče leži u čistoj estetici, mazda 3 mi po svemu ostalome(osim godišta i potrošnje) više odgovara od rapida, ljepši je, niži, šire gume,unutrašnjost je ipak od boljih materijala nego škoda,iako je mazda iz 2005te, benzinac je što znači mijenjaj ulje,fitere,koji puta svijećice i samo vozi. Prijatelj je imao neku staru toyotu coupe tipa iz 1996te, baš je ove godine prodao samo zato jer mu je limarija već otišla u 3PM, motor i sve ostalo je bilo u odličnom stanju.
Prije prodaje prijateljici ionako smo se dogovorili da ga odvezemo nekom poznatom  mehaničaru da ga pregleda i kaže točno kakvo je stanje pa ako je limarija takva da izdrži još 10-15 godina možda se i predomislim.

Inače do sada nisam kupovao polovne aute jer sam imao sreće da sam naslijedio ili dobio zadnja dva od obitelji tako da nisam imao problema sa autima,mehaničari me nisu viđali osim jednom godišnje na izmjeni ulja i filtera pa ako zadržim mazdu ima da traje sljedećih 10-15 godina ili se bacam u trošak za Rapida(ponovo od obitelji). Sve ovisi koji bi me od ta dva po nekoj procjeni dulje služio jer vjerojatno će to biti zadnji auto koji se prenosi sa jednog člana obitelji na mene. Tongue
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Khadgar2007 - 11-09-2019, 10:20 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 51 Guest(s)