Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
casopisi za elektroniku
#1
Pozdrav,

ako se ne varam, trenutno nema nijednog casopisa za elektroniku ili embedded sisteme u Srbiji?

Ima li u komsiluku (HR) nesto slicno?

Poseldnji meni poznati su bili InfoElektronika ili MikroElektronika od Mikroelektronike, nisu bili losi, secam se da je Nebojsa  (Pejcic) imao zanimljive clanke. Jednom mi je vlasnik mikroelektronike rekao da su prestali zbog nedostatka vremena - koliko je to tacno ne znam.

Mislite li da bi domaci casopis mogao da prezivi? Mislim, SVI stampani casopisi imaju problem, broj potencijalnih citalaca je relativno mali, a i trziste relativno "plitko". Sa druge strane, vecina tih casopisa zivi vise od reklame nego prodaje stampanih casopisa, ali kome i sta reklamirati?

Mislite li da ima smisla pokrenuti prevodjenje nekog stranog casopisa?

Aleksandar
Reply
#2
Nisam siguran da je dovoljno velika potreba za štampanim izdanjem, posebno na srpskom jeziku. Svi danas traže po internetu ono što im je potrebno.
Takodje ima stranih časopisa koji prodaju celu kolekciju izdanja na USB donglu ili sažetu u štampanom obliku za jako malu cenu. 
Skoro sam našao USB dongl za "Linear audio" za nekih koliko se sećam 70-80e sa izdanjima iz poslednjih nekoliko godina.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)