Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Precizni termo regulator / generator
#17
(05-03-2022, 04:41 PM)mikikg Wrote: Problem je sto mi treba na više mesta temperaturna kompenzacija a imam samo jednu dobru referencu Smile
Sve ostalo što imam nije temperaturno stabilno, stvar je za početak napraviti jedno mesto gde je stabilna temperatura i stabilna napon, od toga posle mogu da izvedem više stabilnih veličina tako što posebne dodatne komponente termalno spregnem sa tom masom (bakarna kockica) koja se temperaturno štabiliše u +/-10m*C

AD780 j več po sebi odlična naponska referenca 2,500V ili 3,000V, koju možeš TRIMovati na tu tačnu vrednost
i u svom TEMP rasponu (uzmemo od -50...100°C) ima manja odstupanja od tih max deklarisanih 3ppM/°C.
Istodobno ima se TEMP pin, gdje linearna kriva nekih +1,8...2mV/°C, sa DS referencom 560mV@25°C.

Odradi se jedan primerak AD780, spakovan u bakarni lončič sa dve polutke, 
unutar je PCB sa ICjem i buranijom uglavljen u termo gelu,
priključen na napon napajanja i odčitke odradiš sa MCUjem.
Gledaš 
Uout i TEMP pinove, istodobno čekiraš i napon napajanja.
Odradiš tim primerkom markantna odčitavanja, (0,0°C, pa 100°C, izmedju takodjer barem po 10°C razmacima odčitavanja)
Odradiš tabelu Uout/TEMP/Upsu i MCUjem izpišeš TEMPERATURU 
i na bazi tabele MCU odradi i popravak Uout_mcu_ref, 
koji bi trebao biti uvijek 2,5000V jer prati u loopu : 
TEMP pin (temp promene ICja) i 
Uout_AD780 i 
napon napajnja ICja (ako i usled promene napona napajanja ICja imamo viši ppm/°C/Upsu)

Jel si tako mislio?

Ili si mislio držati na nekoj TEMP (recimo 50°C) tu kockicu bakra sa ICjem (gore opisanu) sa grijačem u PIDu sa ultra malim promenama temp kockice,
kako bi imao dugotrajnu stabilnu naponsku referencu, sada na zadatoj temp utrimovanu 2,5000V
Ovako odradi PID regulaciju temp kockice, drži je na zadatoj temperaturi u vrlo malim odstupanjima (pišeš o max +/-10m°K),
na toj temperaturi (50°C) odradimo fino utrimovanje Uout_ref na 2,5000V
i tih 3ppm°K nam sada ispadne na samih 0,06ppm/°K u tim granicama +/-10m°K = delta20m°K
LP
Dragan
Reply


Messages In This Thread
Precizni termo regulator / generator - by mikikg - 04-30-2022, 11:30 AM
RE: Precizni termo regulator / generator - by Dragan100 - 05-03-2022, 05:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)