Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja
Nemam puno rezultata s kombinacijom 1655/1611, samo dva merenja u SE modu (poz. i neg. ulaz) i jedno u dif. modu, koje je nešto bolje nego što sam okačio u prtehodnom tekstu.

Wurcer je pomenuo kaskodu, ali nije bio siguran da je neophodna, a @JensH je ima  u svom preampu:
https://www.diyaudio.com/community/threa...st-3864510

Inače, naknadno sam pročitao da je ova šema prvi put primenjena u spektralnom analizatoru SR770 (Stanford Research) iz 90-tih godina. Našao sam priručnik sa opisom šeme ulaznog kola, ali nigde nisam mogao da nađem šemu. Kompletna šema instrumenta je deo priručnika (User manual), ali je niko nije skenirao, odn. objavio. Svojevremeno sam u Vinči koristio par njihovih mernih pojačavača - bio je to svetski vrh.

O kaskodi u opisu stoji sledeće: " To improve distortion performance, the input FETs are cascoded to maintain a constant drain-source voltage across each FET".

Na ovom prototipu nemam mogućnost da realizujem strujno ogledalo (morao bih da dodam još jednu pločicu), ali možemo da ih predvidimo na budućoj prototipskoj pločici.
Reply


Messages In This Thread
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Braca - 02-12-2021, 11:54 AM
RE: Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Braca - 12-08-2022, 07:06 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)