Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Leonardo FFB Wheel DIY Project
#8
Industrijsko dugme (takozvana pecurka) kao zastita nije nikakva, motor jako brzo dodje do maksimalnog broja obrtaja i dok odreagujes ode ruka... tako da to ne bih ni razmatrao kao zastitu od povredjivanja vec samo kao zastita ukoliko pocne da vrti u prazno i zakuca u jednu stranu pa da se ne zezne nesto pa da se ugasi napajanje za motor preko "pecurke".

Moze da se proba i sa nekim slabijim motorom, ne mora od 10Nm, ali ako si vec uradio "proof of concept" i pokazao se ok, onda mislim da moze da se uradi ozbiljniji skok, zato sam i mislio tako neku jacu varijantu. Sve sto ubacuje zupcanike u kombinaciju po mom misljenju nije ok jer se gubi poenta - a to je direct drive... Smile

Na primer ovaj motor mi deluje interesantan:
https://www.kupujemprodajem.com/industri...s/75885580

Ovaj novac bih mogao da izdvojim za njega ukoliko moze da se uklopi i napravi okruzenje (H bridge) za njega koji ce da ga pogoni... tu bi vec znaci savet nekog iskusnog kako da se to uklopi da radi...?

Njegove specifikacije su:
Armature Voltage : 230V AC
Brake Option : 24V DC Brake
Bulletin Number : TL-Series (TLY)
Connectors : Cables with circular connectors, 1 m (39.4in.)
Enclosure : IP65 housing/ No Shaft key/ No shaft seal
Factory Options : Standard (Metric)
Feedback : Incremental Encoder (2000 lines/revolution)
Frame : 25 = 90 mm (3.54 in.) or NEMA 34
Magnet Stack Length : Four Stack
Mounting : 90 mm bolt circle metric flange
Speed Rating : 5000 rpm
Torque Rating : 2.94 Nm

Mislim da bi to bio pravi test i da bi to pokazalo mnogo realniju situaciju, a poprilicno sam siguran da bi se pokazalo mnogo bolje nego komercijalni volani koji kostaju reda velicine oko 300e...
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino Leonardo FFB Wheel DIY Project - by pakonja - 07-01-2020, 01:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)