Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Leonardo FFB Wheel DIY Project
#6
Svaka cast na detaljnom uputstvu... Sto se mene tice ja cu ovo probati, samo da se razradi prica i da se definise koji motor i koji drajver...

Savetovao bih te da u listu "To be done" dodas i 900 degree safety lock ili tako nesto... Smile

Onomad kada sam pricao sa Gimbom na tu temu dosli smo do zakljucka da ukoliko dodje do bagovanja arduina i motor pocne nekontrolisano da vrti u jednu ili u drugu stranu to moze biti veoma opasno jer bi motor trebao da bude jak (10Nm-15Nm?) - a on bez problema lomi ruku... Ubacivanje kvacila mislim da nema smisla jer se onda gubi poenta snage motora jer trebaju da se osete udari na volanu a ne da slajfuje kvacilo. Mozda je najbolje uraditi sa zupcanicima od kojih se jedan manji nalazi na osovini motora a koji su u razmeri i jedan (veci) da ima granicnik koji ogranicava okretanje na 900 stepeni. Ili kao sto je Gimba spomenuo katko navojno vreteno iz CNC masina koje je nakaceno direktno na osovinu motora i onda da se napravi granicnik gde matica od vretena udara u granicnik koji limitira kretanje na 900 stepeni sto mislim da je bolja opcija, samo da se vidi kako da se pricvrsti na motor.

Za sve ovo treba dobrano razmisliti jer je odabir motora kljucni u ovoj prici pogotovo zato sto je cenovno najskuplja komponenta u sistemu. Koliko sam gledao po netu red velicine cena oko 300-400e...

BTW, narucio sam 2 komada: https://www.aliexpress.com/item/32887074...4c4d5KrdaN
Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino Leonardo FFB Wheel DIY Project - by pakonja - 06-30-2020, 07:58 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)