Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Detektiranje neispravnog/nepostojećeg uzemljenja
#37
Ti si cak trazio i shemu, iako je stvar prosta da prostija ne moze da bude. 2x sam napisao da je antena na stubu koji je ubetoniran i spojen na konstrukciju gelendera, terase itd, znaci nikakve veze sa krovom nema. Drugo zasto je arogantno ako sam napisao da ne citate napisano, da li sam nesto slagao? Isto je bilo i za preporuku galvanskog odvajaca, a napisao sam lepo SAT receiver za koji se zna vrlo dobro da salje napajanje za lnb na tanjiru i da ne radi na vazduh nego na struju, usput sam pre toga pomenuo i da je antena sa motornim pogonom itd pa cak i da ne znate da je sat antena, valjda taj motor isto tako radi i napaja se sa tog kabla ? Realno samo je dovoljno pazljivo procitati, sa razumevanjem.
Inace nikakve nejasnoce ne postoje, meni je sve jasno. Znaci i dalje ne mogu da verujem da je tebi nejasnoca odakle sta od potencijala, a 2x sam u detalje objasnio i ne zelim dalje zaista. Znaci neverovatno mi je kao da nikada niste videli tv , hdmi, receiver i ostalo i kao da nikada niste povezali ? Sta tu nije jasno da preko hdmi kabla se galvanski povezuje shasija od tv i uredjaj na kome je hdmi spojen ? Koji deo tu nije jasan? Radim neko odrzavanje te opreme, da ne detaljisem sta i kako i godisnje imamo bar 20ak crkavanja kojecega od udara groma i 99% uvek crkava HDMi port, jer je tu spoj izmedju tv i sledeceg uredjaja i tu zaista nema nejasnoce.
Mene je zapravo u celoj prici zanimalo sta je to dobro uzemljenje i do kog otpora moze da se kaze da je dobro ali taj odgovor i nisam dobio.
Hvala vam obojici na dobroj volji da pomognete i bez ljutnje.
Reply


Messages In This Thread
RE: Detektiranje neispravnog/nepostojećeg uzemljenja - by ddanijel - 06-07-2020, 09:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)