Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
Hvala Deki.
Sve sto sam napisao je iz moje prakse i prakse mojih kolega i drugara zavarivaca. Svi smo nadrljali mnogo puta zbog lose opreme, ali dosta puta i zbog nediscipline Sad
Reply
Polako se završava aktivna 15-ka kao dodatak manjim kutijama... 

P. S. taman da istestiram D200B na +/-72V.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
očima milina!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Evo... malo se radilo... cisto da stampac ne bude u praznom hodu a ujedno da se uradi neko dobro delo... Smile

https://www.teslavs.edu.rs/index.php?opt...AZkeqN9q98
Reply
Od koje folije su viziri?
Reply
Ne bih da vam kvarim volju ali mi malo čudno korišćenje high teck uredjaja za pravljenje vizira
Evo šta mi pravimo na poslu.


Toškovi 0 ( lastiš iz gaća, folija iz neke fascikle, par distancera od sundjera, pene, kolko da se spreči maglenje, uheftano, može i sašiveno)
Reply
istina,brže jeftinije a i neretko sigurnije.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Diy verzija 2
Reply
(04-01-2020, 09:13 PM)branko tod Wrote: Od koje folije su viziri?

Izvini tek sad videh... prozirna folija je od PET ili PETG, a ram je printan sa PLA...

(04-02-2020, 08:38 AM)Sir Oliver Wrote: Ne bih da vam kvarim volju ali mi malo čudno korišćenje high teck uredjaja za pravljenje vizira
Evo šta mi pravimo na poslu.

Toškovi 0 ( lastiš iz gaća, folija iz neke fascikle, par distancera od sundjera, pene, kolko da se spreči maglenje, uheftano, može i sašiveno)
Moze i tako, naravno, samo rekose da se te folije sto koristite kao i one iz grafoskopa jako brzo naelektrisu i prikupljaju prasinu... onda je malo nezgodno za koriscenje... U principu ovo sto mi radimo je uzasno spor proces i radimo samo da se premosti do pocetka brizganja (koje treba da se desi uskoro). Ljudi se snalaze na raznorazne nacine...
Reply
Odslušajte pažljivo
Reply
Evo što se radi zadnih par godina... Kako nemam uvjete(prostorne) za raskopati veće pojačalo a kamoli raditi zvučnike ovi se rade na etape već zadnje dvije-tri godine. Možda sam ovo već okačio. Kod jednog prijatelja na balkonu smo poljepili kutiju da ima oblik.



Onda su kutije odnešene kod drugog prijatelja koji se u međvremenu preselio iz malog stana u ogromnu kućerinu sa hrpom pomoćnih prostorija tako da se može na miru raditi kako on ima vremena. Nešto smo zajedno odradili nešto on sam. Za sada je kutija obljepljena u 6mm bukovu šperu koja tu "glumi" furnir. Sada trebamo složiti okvir za prednju i stražnju mrežicu jer su zvučnici otvoreni sa stražnje strane.Nakon toga ide na red kitanje nekih oštećenja i rupa koje su na spoju prednjeg okvira i špere pa onda farbanje prednje ploče u crno,a špera će se bajcati u crvenu i prelakirati bezbojnim 2k PU lakom. Malo farbanja,malo šmirglanja i tako 2-3 puta. Ne idem na klavirlak finiš pa ne treba pretjerivati sa slojevima i šmirglanjem.





E sada što ide unutra. Ne ne idu driveri koji koštaju $$$$$$$$, jer se nema para za tako nešto. Ide ovalni westra jeftikaner od nekih 8€ po komadu, osjetljivosti oko 94dB što sve skupa daje nekih 100dB osjetljivosti za gotovu kutiju. Čuo sam te zvučnike i meni su se svidjeli tako da nije da radim projekt napamet. Ići će i još visokotonci orion mst-50 na vrh kutije kako ne mogu naći nikakve parametre za njih količinu koju ću staviti ću odrediti na uho.
Reply
S kojim pojačalom se planira slušati?
Reply
Koje mi dođe pod ruku,diy naravno. BatoMM imam složen samo treba u kutiju. DAH-1 za njega trebam presvući sa šelakom kompletno drvenu kutiju. Zeznuo sam u postupku i sada moram nanovo pošmirglati sve dolje, bajcati itd. prevedeno treba skupiti voljnog momenta za krenuti ispočetka... Polemiti DAH-1 je jedan dan posla tako da to nije problem,sve dijelove imam samo se čeka kutija.
Reply
Restauriram jedan poprilično devastirani Thorens TD160 MKII. Za početak, sređena geometrija ručke Smile

Reply
Tko ti je dao oružani list za taj laserski nišan? Tongue
Reply
Hehehe, Lidl Smile
Reply
Nema žurbe. Okviri za mrežice su gotovi.

Reply
Nećeš valda da staviš novine umesto mrežice? Cool
Reply
Naravno,papirnati driveri i papirnata mrežica da sve bude u revijalnom tonu.  Big Grin
Ići će neka "vintage" mrežica za gitarska pojačala ili tako nešto,trebam vidjeti koliko su te mrežice "porozne" da nisu debele poput tepiha i da nemaju metalne niti su sebi. Trebam se čuti sa kolegom sa foruma što on kaže na to jer je on dizajnirao ove zvučnike a osim toga izrađuje odlična gitarska pojačala pa zna kakve su te mrežice u odnosu na onu koju je stavio. On je stavio neku dosta poroznu od nekakve firme Xscorpion audio accessories.
Reply
Zadnjih godinu - dvije uhvatila me manija izrade i restauriranja gramofona. Ima dovoljno za izložbu, a ima ih još  - u garaži Smile
Stavio na drugi forum pa evo i ovdje ako nekog nešto bude zanimalo iz iskustva.....





Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 23 Guest(s)